دعاوی ایرانیان مقیم خارج کشور

درخصوص دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور و موضوعات در این مورد می توان به بخش های مختلفی از خدمات ارزنده وکلای مجرب و متخصص ما می توان اشاره کرد. از جمله این خدمات می توان به امور خانوادگی، امور ملکی و اختلافات ناشی از این موضوعات با افراد ثالث و ارگانها و نهادهای دولتی، رفع ممنوع الخروجی بودن افراد، انجام امور اداری و کاری محوله، انجام امور قراردادی و بازرگانی، اطلاع رسانی درخصوص اوقات رسیدگی به دعاوی مطروحه و هرگونه امور راجع به ازدواج غیرایرانی با زوجه ایرانی و تابعیت افراد غیرتبعه که با شخص ایرانی در ارتباط خواهد بود.این امور توسط گروه حاذق وکیلیو در امور بین‌الملل و سایر تخصص های وکالتی می توانند شما را در امور حقوقی کمک نمایند و حافظ حقوق شما باشند.

در ماده 12 قانون حمایت از خانواده اعلام می دارد:در دعاوی و امور خانوادگی مربوط به زوجین،زوجه می تواند در دادگاه محل اقامت خوانده یا محل سکونت خود اقامه دعوی کند مگر در موردی که خواسته،مطالبه مهریه غیرمنقول باشد.

حقوق استارت‌آپ های ایرانی

مالکیت فکری

یکی از ملزومات مورد نیاز افراد در حقوق مالکیت آثار فکری و معنوی می توان به مالکیت فکر اشاره کرد. درحقیقت مالکیت فکری یا حق پدیدآورنده، عبارت است از حق مشروع و قانونی و دارای ضمانت اجرایی که برای حفظ حقوق مادی و معنوی پدیدآورنده و بهره‌برداری از این حقوق به پدیدآورنده آثار اصیل و ابتکاری تعلق می‌گیرد. حقوق مالکیت معنوی و فکری در ایران مقررات مختلفی در ایران در مورد مالکیت فکری وجود دارد. “قانون ثبت علائم و اختراعات” مصوب ۱۳۱۰ و آئین‌نامه اصلاحی آن مصوب ۱۳۳۸ به حق مخترع و مالکیت فکری در حوزه صنعت و تجارت می‌پردازند. بنابراین در جهت حفظ حقوق طراحی صنعتی، اسرار تجاری، علائم تجاری، کپی رایت، پتنت و سایر آثار فرهنگی و نوشتاری آثار نویسندگان و طراحان و ثبت اختراع خارجی اقداماتی در این راستا توسط وکلای ما صورت می گیرد.

داوری بین المللی

داوری بین‌المللی عبارتست از اینکه یکی از طرفین در زمان انعقاد موافقتنامه داوری به موجب قوانین ایران تبعه ایران نباشد و در واقع مانند دادرسی دادگاه داخلی است، اما فرق آن این است که به جای اینکه در دادگاه داخلی برگزار گردد، جلوی دادگاه های خصوصی که به عنوان داوران معروف می شوند، برگزار می شود. در واقع یک اجماع، خنثی، الزام آور،  خصوصی و قابل اجرا بوده و راههای حل اختلاف بین المللی، که معمولاً سریعتر و ارزان تر از دادرسی داخلی صورت می گیرد. امروزه استفاده از داوری بین المللی تحول یافته است تا زمینه های زبانی و فرهنگی برای حل و فصل اختلافات خود به صورت نهایی و الزام آور، به طور معمول بدون تشریفات قوانین رویه ای سیستم های حقوقی خود به عرصه اجرا بگذارند.

باتوجه به روابط بین الملل بین کشورها و تجارت ناشی از توافقات حاصله و نیز انعقاد موافقتنامه هایی در زمینه امور بین المللی نیازمند یک سری قوانین مدون با رعایت حقوق طرفین می باشد.

قرارداد بازرگانی و تجاری

ثبت درخواست وکالت

 

تایید

مشاوره حقوقی بین الملل