منطقه فاتح استانبول

fatih-istanbul

منطقه فاتح استانبول در مرکز شهر قرار گرفته و از چندین محله تشکیل شده است. فاتح این روزها یکی از محله‌های محبوب ایرانی ها در استانبول به شمار می‌رود و دلیل این موضوع قدمت و امکانات رفاهی برای زندگی در این منطقه است.

با افزایش خرید ملک در ترکیه ایرانی های زیادی کسب و کار خود را به این کشور منتقل کرده اند، تا از مزایای شهروندی و سرمایه گذاری در ترکیه بهره‌مند شوند. منطقه فاتح استانبول می‌تواند یکی از گزینه های شما برای زندگی در ترکیه باشد پس آن را بررسی می‌کنیم.

منطقه فاتح از نظر تاریخ

در گذشته نام آن بانزنتیوم بود و و شهری بود که توسط یونانای ها کشف شد که سپس سلطان محمد در سال 1435 میلادی آن  را تصاحب کرد. از آن زمان تا کنون این منطقه ای پر رفت‌وآمد و گردشگرپذیر است.

منطقه فاتح و موقعیت آن در استانبول

منطقه فاتح منطقه ای مرکزی به شکل یک شبه جزیره است و در بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد. اطراف ان توسط مناطق زیتین بورنو، ایوپ، پل گلدن هورن، دریای مارمارا و تنگه بسفر احاطه شده است.

مساحط این منطقه 13.08 کیلومتر مربع است و محله های کوچک تری مانند: محله بالات، محله آکسارای، محله اسکندر پاشا، محله کمال پاشا، محله سلیمانیه، محله سلطان احمد و… را در خود جای داده است.

زندگی در منطقه فاتح

با توجه به این که این منطقه در مرکز استانبول قرار دارد، خرید ملک برای سرمایه گذاری و اقامت، مخصوصا توسط ایرانی ها بسیار رونق داشته و بازار املاک ان بسیار پویا است. چون که سرمایه گذاری در این منطقه به دلیل مزایای ان یک تصمیم سود آور است.

در این منطقه امکانات رفاهی خوبی وجود دارد از جمله:

  • دانشگاه استانبول و سایر مراکز آموزشی
  • مراکز خرید بزرگ
  • مراکز درمانی متعدد
  • دسترسی خوب به حمل و نقل عمومی
  • دفتر فرمانداری
  • دفتر مرکزی پلیس

 

ایرانی ها در این منطقه

تراکم 6 درصدی ایرانی ها در این منطقه نشان دهنده محبوبیت آن بین ایرانی هاست. و از طرفی قیمت خانه در این منطقه در سال 2020 با کاهش 2 درصدی به 4 هزار لیر رسیده که خرید خانه در این منطقه را راحت میکند.

بیشترین تعداد ایرانی ها در منطقه فاتح در محله خان والده ساکن هستند. محله خان والده یک محله قدیمی و مسلمان نشین استانبول است و مسجد خان والده یک مسجد ایرانی در ان محله است.

مناطق دیدنی و گردشگری

منطقه فاتح که یک منطقه با تاریخ غنی استانبول است، به دلیل دسترسی خوب به تمام مناطق استانبول و وجود هتل های بزرگ و 5 ستاره بین گردشگران ایرانی و خارجی منطقه ای پر طرفدار است.

در منطقه فاتح محله های قدیمی زیادی وجود دارد که پر از مناطق دیدنی و گردشگری است که از ان ها میتوان به مسجد فاتح، بازار مصری ها، محله فنر، موزه زباله ها، مسجد سلیمانیه، ساماتیا، رقص سماع، مرکز خرید هیستوریا، بازار ادویه و … اشاره کرد.

محله بالات

یکی از قدیمی ترین محله های استانبول و واقع در منطقه فاتح است. این محله به دلیل قدمتی که دارد حتی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این محله پر از خانه های زیبا و رنگارنگ با معماری قدیمی و کوچه های باریک و شیب دار و مکان های مذهبی مانند مسجد و کلیسا های متعدد و سگ و گربه هایی که آزاد در ان جا زندگی میکنند است.

زیبایی بصری در تنوع رنگ و شکل خانه ها و تنوع قومیتی و مذهبی مردم ساکن ان جا می‌تواند این محله را تبدیل به یکی از محله های گردشگری و تورسیتی استانبول کند که میتوان در ان عکس ها و خاطره های زیبا ثبت کرد.

0 / 5. 0

مشاوره حقوقی آنلاین