ویزای استارتاپ استونی

ویزای استارتاپ استونی چیست؟

طبق آمارهای منتشر شده، استونی که یکی از کشورهای توسعه یافته اتحادیه اروپاست و در منطقه بالتیک قرار دارد، محبوب‌ترین مقصد برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت است و مطمئن‌ترین روش‌ برای مهاجرت به استونی، درخواست ویزای استارتاپ استونی است.

ویزای استارت آپ استونی

پس از اجرایی شدن برنامه ویزای اقامتی استارت آپ‌های استونی در سال 2017، این کشور هر ساله بیشترین تعداد ویزای اقامتی استارت آپی را برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا صادر می‌کند، بطوری که در همان سال اول، با درخواست 140 متقاضی از 310 درخواست ارائه شده، که عمدتا متقاضیانی از کشورهای هند، پاکستان، روسیه و اوکراین بودند، موافقت نمود.

اما چرا مجوز اقامتی استارت آپی استونی اینقدر جذاب است؟

علاوه بر کیفیت زندگی و هزینه‌های تحصیل مناسب در این کشور، شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید از اکوسیستم پویا و سرزنده آن برای استارت آپ‌تان استفاده نمایید. این سرزندگی و پویایی در نتیجه راه‌اندازی و توسعه بیش از 3800 استارت آپ در زمینه فناوری است. البته توسعه این اکوسیستم در سال‌های اخیر رشد 2 برابری را تجربه کرده است و در نتیجه استونی بالاترین رتبه جهانی تعداد استارت آپ نسبت به جمعیت را به خود اختصاص داده است.

مطالعه بیشتر: ویزای استارتاپ کانادا

و علاوه بر اینکه هزینه راه‌اندازی یک استارتاپ در استونی کم است و به راحتی می‌توانید با ثبت آن در استونی، وارد بازارهای استارت آپ جهانی شوید، استارت آپ‌ها و مشاغل نوپا هیچگاه با سوپرایز بزرگی روبرو نمی‌شوند و تغییرات شگفت انگیزی در اکوسیستم این کشور را تجربه نخواهند کرد.

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای استونی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم استونی علاوه بر هزینه‌های کم، بالاترین رتبه جهانی استارت آپ نسبت به جمعیت را دارد و این یک موقعیت عالی برای راه‌اندازی کسب و کار است. اما به عقیده ما مهمترین ویژگی کشور استونی این است که آزادترین اینترنت جهان را دارد که برای توسعه کسب و کارها، آن هم در مقیاس جهانی، بسیار حائز اهمیت و مورد توجه است.

چشم انداز اقتصادی و سیاسی استونی بر مبنای این است که تا سال 2028 به بهترین اکوسیستم استارتاپی اروپا تبدیل شود و این یعنی بهشت استارت آپ‌ها و دروازه‌ای آسان برای ورود به بازار اروپا!

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ فرانسه

ویزای استارتاپ استونی مناسب چه افرادی است؟ و بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

 اگر شما به عنوان یک کارآفرین ایده‌ای خلاقانه و ابتکاری نو دارید که می‌تواند در مقیاس جهانی رشد نماید و رقابت داشته باشد، قطعا می‌توانید برای ویزای استارت آپ استونی اقدام کنید. به طور کلی اگر ایده و استارت آپ شما شرایط زیر را داشته باشد می توانید درخواست ویزای اقامتی استارت آپ استونی بدهید:

* اولین مورد این است که ایده شما علاوه بر خلاقیت و نوآوری ایده، پتانسیل رشد و توسعه داشته باشد و مبتنی بر فناوری‌های جدید باشد.

* همچنین ایده‌ی تجاری مبتنی بر فناوری شما می‌بایست مقیاس‌پذیر باشد و به عبارتی بتوان در مقیاس جهانی آن را ارائه نمود. در واقع ایده شما باید چشم انداز وسیعی داشته باشد، قطعا راه اندازی یک رستوران یا فروشگاه زنجیره‌ای نمی‌تواند این نیاز را برطرف نماید و شامل ویزای اقامتی استارت آپی در استونی نمی‌شود.

* مدل کسب و کار و برنامه مالی استارت آپ شما باید دقیق، مدرن و خلاقانه باشد.

* ایده ابتکاری و خلاقانه استارت آپ شما باید موجب بهبود کیفیت زندگی مردم در استونی شود و برای آن کشور توجیه اقتصادی داشته باشد. در حقیقت، ایده شما باید قابلیت اشتغال‌زایی داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ انگلیس

شرایط دریافت این ویزا چیست؟

برای دریافت ویزای اقامت استارت آپ استونی، شرایط و قوانین عمومی وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

* نداشتن سوء پیشینه کیفری نیز یکی از قوانین اصلی برای مهاجرت است.

* شما باید توانایی مالی برای یک سال زندگی در استونی (حداقل 500 یورو به ازای هر ماه) را داشته باشید و بتوانید آن را اثبات نمایید.

 توجه داشته باشید که دولت‌ها از کسانی که با ویزای استارت آپ وارد کشور مقصد می‌شوند، حمایت‌های مالی انجام نمی‌دهند. در نتیجه برای مهاجرت با ویزای اقامتی استارت آپ، شما باید توانایی تامین مایحتاج زندگی و حداقل هزینه‌های زندگی (هزینه اجاره مسکن، خوراک، هزینه‌های بیمه و درمان و …) در کشور مقصد را داشته باشید.

* همچنین برای راه‌اندازی یک استارت آپ در استونی شما به تاییدیه کمیته استارت آپ استونی دارید.

* و در آخر خبر خوب اینکه شما برای درخواست ویزای اقامت استارت آپ استونی نیاز به مدرک زبان ندارید، اما قطعا برای توسعه کسب و کارتان و برقراری ارتباط با مردم به حداقل دانش ارتباطی و زبان نیاز دارید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارت آپ استونی

چه شرایطی برای تمدید اقامت شما در استونی لازم است؟

در ابتدا برای شما به عنوان یک کارآفرین و صاحب ایده و استارت آپ، یک مجوز اقامتی 18 ماهه صادر می‌شود و در حقیقت این مجوز به شما این فرصت را می‌دهد تا استارت آپ‌تان را در استونی ثبت و راه‌اندازی کنید.

و پس از این مدت و ثبت کسب و کارتان، به شما مجوز اقامت موقت داده می‌شود که با توجه به شرایط شما مدت زمان متفاوتی دارد، اما حداکثر مدت زمان آن 5 سال است. در واقع شما پس از راه‌اندازی کسب و کارتان می‌توانید تا 5 سال ویزای اقامتی خود را تمدید نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ دانمارک

آیا استارتاپ ویزای استونی به شما اجازه به همراه بردن خانواده‌تان را می‌دهد؟

اما نکته مثبت ویزای استارتاپ استونی این است که این ویزا، برای شما و همسر و فرزندان زیر 18 سال شما صادر می‌شود. حتی اگر فرزند بالای 18 سال شما، به لحاظ سلامتی و یا معلولیت، به شما وابسته باشند نیز با شما ویزا خواهند شد.

علاوه بر این، پس از صدور مجوز اقامتی استارت آپی استونی، به سادگی می‌توانید مجوز کار در این کشور را نیز دریافت کنید و این مجوز به معنای این است که تا راه‌اندازی کسب و کار و استارت آپ‌تان، می‌توانید به صورت پاره وقت و یا تمام وقت، در یکی از شرکت‌های استونی مشغول به کار شوید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ اتریش

دریافت این ویزا چه مدت به طول می‌انجامد؟

همانطور که اشاره شد برای دریافت ویزای استارتاپ استونی به تاییدیه کمیته استارت آپ استونی نیاز دارید و این اولین قدم برای درخواست مجوز اقامتی استارت آپ استونی است. چنانچه درخواست شما در کمیته استارت آپ استونی واجد شرایط لازم باشد، حداکثر پس از 10 روز استارت آپ شما تایید می‌شود.

اما پس از آن دو مسیر در پیش رو دارید:

  • استارتاپ شما در استونی ثبت نشده است: که در این صورت درخواست ویزای کوتاه مدت 3 ماهه و یا بلند مدت 12 ماهه برای راه‌اندازی کسب و کارتان را می‌دهید.
  • استارتاپ شما در استونی ثبت شده است: در این صورت می‌توانید درخواست ویزای 5 ساله استونی را داشته باشید.

اگر قصد دارید پیش از درخواست ویزای استارت آپ، شرکت خود را در استونی ثبت نمایید، حداکثر شش ماه برای اثبات ایده و ثبت شرکت زمان لازم دارید. اما چنانچه قصد دارید پس از ویزا شدن، شرکت‌تان را ثبت نمایید، کارهای ویزا شدن شما حدود دو ماه طول خواهد کشید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ فنلاند

پس از مهاجرت از طریق برنامه ویزای استارتاپ استونی و اتمام مدت زمان اقامت موقت یعنی پس از گذشت 5 سال، شما می‌توانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید و این امر در صورتی اتفاق می‌افتد که شما سابقه محکومیت کیفری و حقوقی نداشته باشید و به علاوه به زبان رسمی استونی (که همان زبان استونیایی است) تسلط کامل داشته باشید. در این صورت برای شما پاسپورت استونی صادر شده و تبعیت این کشور به شما تعلق می‌گیرد.

برنامه اقامتی استارتاپ استونی یکی از محبوبترین برنامه‌های اقامتی است و متقاضیان بسیاری دارد. وکیلیو مفتخر است به شما در تهیه طرح و مدل کسب و کار و طی مسیر اقدامات لازم برای درخواست ویزا کمک نماید. قطعا تجربه ما در این مسیر می‌تواند اطمینان خاطر شما در اجرای بی عیب و نقص فرآیند به همراه داشته باشد.

برای ارتباط با ما با شماره زیر تماس بگیرید

021-88982500

09192671164

5 / 5. 1

مشاوره حقوقی آنلاین