دعاوی ایرانیان مقیم خارج کشور

درخصوص دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور و موضوعات در این مورد می توان به بخش های مختلفی از خدمات ارزنده وکلای مجرب و متخصص ما می توان اشاره کرد. از جمله این خدمات می توان به امور خانوادگی، امور ملکی و اختلافات ناشی از این موضوعات با افراد ثالث و ارگانها و نهادهای دولتی، رفع ممنوع الخروجی بودن افراد، انجام امور اداری و کاری محوله، انجام امور قراردادی و بازرگانی، اطلاع رسانی درخصوص اوقات رسیدگی به دعاوی مطروحه و هرگونه امور راجع به ازدواج غیرایرانی با زوجه ایرانی و تابعیت افراد غیرتبعه که با شخص ایرانی در ارتباط خواهد بود.این امور توسط گروه حاذق وکیلیو در امور بین‌الملل و سایر تخصص های وکالتی می توانند شما را در امور حقوقی کمک نمایند و حافظ حقوق شما باشند.

اطلاعات بیشتر

حقوق استارت‌آپ های ایرانی

فعالیت بر روی فناوری‌های نوین و نوظهور، در کنار نقش پررنگ دانش در فعالیت‌های استارت‌آپی، موجب شده تا حفاظت از دارایی‌های فکری و از دیدگاه کلان‌تر، اتخاذ یک راهبرد مناسب مالکیت فکری، به اولویت مهمی برای استارت‌آپ‌ها بدل شود. این موضوع، با توسعه کارکردهای جدید سیستم‌های مالکیت فکری، به‌ویژه درآمدزایی از طریق اعطای لیسانس، اهمیتی بیش از پیش یافته و شرکت‌های استارت‌آپی، می‌بایست دقتی ویژه به آن داشته باشند. بر این اساس، در نوشتار حاضر سعی خواهد شد تا راهبردهای محافظت از مالکیت فکری در استارت‌آپ‌ها و برخی نکات و ظرایف مرتبط با این موضوع، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اطلاعات بیشتر

مالکیت فکری

یکی از ملزومات مورد نیاز افراد در حقوق مالکیت آثار فکری و معنوی می توان به مالکیت فکر اشاره کرد. درحقیقت مالکیت فکری یا حق پدیدآورنده، عبارت است از حق مشروع و قانونی و دارای ضمانت اجرایی که برای حفظ حقوق مادی و معنوی پدیدآورنده و بهره‌برداری از این حقوق به پدیدآورنده آثار اصیل و ابتکاری تعلق می‌گیرد. حقوق مالکیت معنوی و فکری در ایران مقررات مختلفی در ایران در مورد مالکیت فکری وجود دارد. “قانون ثبت علائم و اختراعات” مصوب ۱۳۱۰ و آئین‌نامه اصلاحی آن مصوب ۱۳۳۸ به حق مخترع و مالکیت فکری در حوزه صنعت و تجارت می‌پردازند. بنابراین در جهت حفظ حقوق طراحی صنعتی، اسرار تجاری، علائم تجاری، کپی رایت، پتنت و سایر آثار فرهنگی و نوشتاری آثار نویسندگان و طراحان و ثبت اختراع خارجی اقداماتی در این راستا توسط وکلای ما صورت می گیرد.

اطلاعات بیشتر

داوری بین‌المللی

داوری بین‌المللی عبارتست از اینکه یکی از طرفین در زمان انعقاد موافقتنامه داوری به موجب قوانین ایران تبعه ایران نباشد و در واقع مانند دادرسی دادگاه داخلی است، اما فرق آن این است که به جای اینکه در دادگاه داخلی برگزار گردد، جلوی دادگاه های خصوصی که به عنوان داوران معروف می شوند، برگزار می شود. در واقع یک اجماع، خنثی، الزام آور،  خصوصی و قابل اجرا بوده و راههای حل اختلاف بین المللی، که معمولاً سریعتر و ارزان تر از دادرسی داخلی صورت می گیرد. امروزه استفاده از داوری بین المللی تحول یافته است تا زمینه های زبانی و فرهنگی برای حل و فصل اختلافات خود به صورت نهایی و الزام آور، به طور معمول بدون تشریفات قوانین رویه ای سیستم های حقوقی خود به عرصه اجرا بگذارند.

اطلاعات بیشتر

قرارداد بازرگانی و تجاری

با گسترش و پیچیده شدن روابط تجاری  لزوم مکتوب بودن توافقات و تعهدات طرفین هر رابطه تجاری نسبت به یکدیگر ، بیش از پیش افزایش یافته و اهداف مورد نظر از انعقاد قراردادها عمدتا مکتوب شدن توافقات طرفین به گونه ای است که حداقل موارد مشروحه زیر در آن به روشنی و صراحت تبیین شده باشند :

  • خواسته ها و انتظارات هر یک از طرفین از طرف دیگر
  • تکالیف و تعهدات هر یک از طرفین نسبت به طرف دیگر
  • حقوق و اختیارات هر یک از طرفین
  • به حداقل رساندن اختلافات ناشی از سوء تفاهمات و تعبیر و تفسیرهای یک جانبه

اطلاعات بیشتر

فرآیند ارث و انحصار وراثت

0 / 5. 0

مشاوره حقوقی آنلاین