ویزای استارتاپ فرانسه

ویزای استارتاپ فرانسه چیست؟

یکی از راه های مطمئن و کم هزینه برای اخذ اقامت کشور فرانسه اخذ ویزای استارتاپ فرانسه می باشد. اقامت استارتاپ ویزای فرانسه 4 ساله می باشد و برای شخص، همسر و فرزندان زیر 18 سال اخذ می شود.

وقتی صحبت از کارآفرینی در اروپا مخصوصا فرانسه به میان می آید، یک پارادوکس در درون پنهان است و این کشور پشتکار زیادی در معرفی استارت آپ های معروف و موفق در حوزه تکنولوژی در کشور خود دارد.

کشور فرانسه برای پذیرش استارت آپ های نوپا برنامه های متنوع و کاملی دارد.

در سال 2015 فرانسوی ها جهت حمایت از استارتاپ های پیشرو برنامه ی Le Franch Tech را در سطح جهانی ایجاد کردند.

با معرفی برنامه ی ایستگاه فرانسه، پاریس راه خود را از رقیب خود لندن جدا کرد و نقش تعیین کننده ای در اکوسیستم کار آفرینی اروپا برای خود ایجادکرده است.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ استونی

مهمترین اتفاق کشور فرانسه این بود که رئیس جمهور آنها آقای سارکوزی علاقه زیادی به استارتاپ داشته و این قضیه تحت حمایت های بی شمار آن قرار گرفته است و سیل افراد علاقه مند به این عرصه را به سمت فرانسه سوق داده است.

فرانسه یکی از کشور های غرب اروپا بوده و همچنین عضو اتحادیه اروپا می باشد، واحد پول آن یورو است.

پاریس پایتخت فرانسه است و این کشور یکی از کشور های توسعه یافته از لحاظ قدرت اقتصادی بالا و پنجمین اقتصاد برتر دنیا را دارد و صنایع فعالی در این کشور ایجاد کرده اند.

از نظر دولت فرانسه که جمعیتی حدودا 67 میلیون و خورده ای را دارد، اعطای ویزای استارتاپ برای افراد خلاق، نوآور و کارآفرین ضروری است. زمان پردازش متقاضیان استارتاپ در فرانسه بسیار کوتاه است.

یکی دیگر از مولفه های مهم کشور فرانسه این است که این کشور شاخصه های ریسک را بررسی می کند و میزان خطر فرانسه را در سلب مالکیت به حداکثر 1 درصد میرساند و به خاطر همین شاخص فرانسه کشور کم خطر نامیده می شود و میز ان فساد در این کشور بسیار پایین است و حدود 26/1 درصد است.

ویزای استارتاپ فرانسه

سرمایه اولیه مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ فرانسه:

حدود 368 یورو نیاز است تا فرد بتواند هزینه های اداری اخذ ویزای خود را بگیرد و همچنین هزینه ی حقوق و دستمزد قانونی پرسنل و هزینه های لازم در این زمینه و هزینه های ابتدائی زندگی خود و همراهان خود را دارا باشد، کافی است  و هزینه های زیادی نیاز ندارد چون با جذب سرمایه‌گذار در این کشور بسیاری از هزینه های آن کاهش می یابد.

افرادی که موفق به اخذ ویزای اقامت فرانسه شده اند که مدت اولیه آن 4 سال است و اگر تمایل به تمدید نداشته باشند قابل تمدید است زیرا این تمدید ها شرایط اقامت دائم در فرانسه را ایجاد می کند.

اگر فرد 5 سال از اخذ اقامتش در فرانسه بگذرد می تواند درخواست تابعیت فرانسه را نماید.

اخذ استارتاپ ویزای فرانسه:

ویزای استارتاپ فرانسه برای اشخاصی است که یک ایده و کسب وکار نوآورانه در ذهن خود دارند که به تنهایی یا با تیم مد نظر جهت ایجاد آن کار نوآورانه رسیده اند که می توانند شانس پایه‌گذاری آن کار را در فرانسه ایجاد کنند.

شما از سه طریق می توانید اقامت این کشور را کسب کنید:

 1. بنیانگذار: اگر طرح کسب وکار و ایده خود را همراه یکسال مخارج زندگی خود داشته باشید می توانید بنیانگذار در فرانسه باشید.
 2. کارمند: اگر حداقل مدرک ارشد مرتبط با تخصص و ایده خود را داشته باشید پیشنهاد کار برایتان ایجاد می گردد در فرانسه.
 3. سرمایه‌گذار: شما باید حداقل سرمایه ی 300 هزار یورویی را در اکوسیستم کارآفرینی فرانسه داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ فرانسه:       

برای اینکه ویزای فرانسه را اخذ کنید باید یک طرح کسب وکار کامل و قابل دفاع مبتنی بر الگوهای فرانسه داشته باشید تا این طرح توسط یکی از شتاب دهنده های فرانسه تایید گردد.

همچنین تمکن مالی یکساله ک با توجه به سال هر کشور مبلغ آن متغیر است در نزدیکی از بانک های ایران نشان دهند تا مشخص گردد شما هزینه های کافی را خواهید داشت.

 طرح اقتصادی یا بیزینس پلان باید مورد تایید دولت مرکزی، مقامات محلی، نهادهای عمومی یا شرکت دولتی برسد.

برای شخص در دوران ارائه طرح یک راهنمای آشنا به شرایط کار فرانسه   که در همه ی مسیرها همراهش باشد قرار می دهند.

 مدت زمان اخذ ویزا فرانسه برای ارائه طرح 2-3 ماهه است و نیاز به مدارک دانشگاهی نیست ولی اگر مدرک ندارد باید ثابت کند 5 سال در این شغل ارائه شده تجربه داشته است.

طرح کسب و کار شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد:

مهمترین ابزار و سلاح شما جهت دریافت این ویزا، طرح کسب وکار شما است که باید دارای خصوصیات زیر باشد: 

 1. نوآورانه باشد یعنی کل یا بخشی از آن ایده و طرح نوآورانه باشد.
 2. با هزینه ی کم درآمد های بالایی را ایجاد کرد.
 3. بتوان به راحتی آنرا توسعه داد و امتداد داشته باشد.
 4. باید این طرح در مدتی که پایان دوره آن طرح 2 ساله است سوددهی داشته باشد.

شرط اخذ و تمدید اقامت فرانسه این است که طرح شما در چهارچوب استارتاپ های فرانسه باشد که بشود اقامت بلند مدت 4 ساله را دریافت کند و پس از اینکه طرح شما جواب داد و به نتیجه رسید و موفقیت های بی شماری را کسب نمود حتی در بخشی از طرح نوآورانه که ایجاد کرده اید آن زمان شما قابلیت درخواست برای پاسپورت آن کشور را خواهید داشت.

در کشور فرانسه همسر و فرزندان زیر 18 سال شما هم می توانند همراه شما اقامت دریافت کنند و برای اینکه پاسپورت خود و همسر و فرزندانتان را در فرانسه بگیرید و نیاز به آزمون حقوق شهروندی فرانسه و زبان فرانسوی خواهید داشت و باید وضعیت شغلی شما که مناسب با استارتاپ شماست حفظ شده باشد تا این زمان.

اخذ ویزای استارتاپ فرانسه، استارتاپ ویزای فرانسه

مزیت های دریافت استارت آپ ویزای فرانسه:

1-  رشد در یکی از حرفه ای ترین اکوسیستم استارتاپی جهان.

2-  متقاضیان اجباری به داشتن مدرک دانشگاهی ندارند.

3-  تحصیل رایگان برای خود و همسر و فرزندانتان با عالی ترین کیفیت آموزش در فرانسه.

4-  اخذ اقامت 4 ساله فرانسه با کمترین هزینه مدنظر برای رسیدن به اقامت دائم این کشور.

5-  امکان دریافت پاسپورت فرانسه برای خود و خانواده درجه اول، که شامل (همسر و فرزندان) است.

6-  اینکه متقاضیان اجباری به داشتن زبان فرانسه یا مدرک زبان انگلیسی ندارند.

7-  داشتن پشتیبان و شتاب دهنده های مشهور فرانسه.

8-  امکان کسب وکار به شغل گروهی در این کشور.

9-  دسترسی مستقیم به صندوق های سرمایه گذاران استارتاپی فرانسه.

10- برای همسر متقاضی امکان کار و شاغل شدن و فرزند او امکان تحصیل رایگان در فرانسه  فراهم است.

عوامل تاثیزگذار در دریافت اقامت و ویزای استارتاپ فرانسه

 • طرح اولیه که جهت کسب وکار داده می شود.
 • گرفتن تاییدیه دولت فرانسه جهت راه‌اندازی طرح ارائه شده.
 • ارزشیابی اولیه طرح توسط دولت فرانسه یا گروه پشتیبانی شتاب زده.
 • بسته به تجربه شخص و میزان آمادگی فرد یا گروه که معمولا این روند بین 6 تا 8 ماه طول خواهد کشید و زمانی این اتفاق می افتد که طرح شما مدام در حال اصلاح و تاییدیه نباشد و طرح شما توسط خود دولت فرانسه اصلاح شده باشد زیرا هر بار اصلاح طرح توسط خودتان حدود 2 ماه پروژه شما را به تاخیر می اندازد. 

 فرانسه کشور و بهشت کارآفرینان است زیرا کشور فرانسه براین باور هستند که نهادها و سازمان های بزرگ برای کمک به پیشرفت وارتقای نوآوری، بسیار بیش از آنچه که در جریان است، پتانسیل و توانمندی دارند.

این کشور قدرت این را دارد که هدف خود را از طریق مشارکت و تقویت نوآوری آزاد و داشتن یک خوش بینی نسبت به طرح های ارائه شده در آینده را دارد.

ویزای فرانسه از دور اندیشی ابا ندارد و اهداف خود را فرای کشور خود و بازارهای اروپایی قرار داده اند.

در فرانسه کار آفرینان آزادی عمل فراوانی در انتخاب حوزه ی کارشان دارند مانند فشن، مد، انرژی و… 

مقامات و مسئولان منطقه ای و محلی نیز این امر را یکی از ارکان رشد و توسعه اقتصادی می‌دانند.

رمز موفقیت کشور فرانسه برای اینکه کشوری کار آفرین نامیده شده این است که دانش آموزان آنها از مقاطع پایین با مفهوم مدیریت پروژه و کاربرد های آن آشنا می شوند و این یکی از راههای ایجاد شم کارآفرینی در فرانسه است.

ویزای استارتاپ فرانسه، استاراپ ویزای فرانسه

بی شک مهمترین توانمندی تیم وکیلیو این است که دارای شبکه ارتباطی با بیش از 350 شتاب دهنده، صندوق سرمایه خطر پذیر و… انکو بیتورهای فرانسه سرمایه‌گذار دارد. بخش مهمی از خدمات تیم ما پس از اخذ ویزای شما انجام خواهد شد و شما می توانید با مراجعه به قسمت توسعه خدمات کسب وکار گروه ما مراجعه کنید تا بتوانیم با کمک و یاری یکدیگر شرایط عالی را برای شما ایجاد کنیم.

گروه ما تمایل دارد تا با صرفه جویی در هزینه های شما اقداماتی را انجام دهد تا طرح شما بیهوده هدر نشود و براین مبنا جلسات اولیه مشاوره برای متقاضیان ایجاد می کند تا طی مصاحبه و مشورت با متخصصان بتوانند طرح خود را به نحو احسنت ارائه دهند و مسیرهای پیش رو را هرچه سریعتر طی کند.

شما باید در این جلسات طرح خود را کامل شرح داده باشید تا متخصصان ما بتوانند شما را هرچه بهتر راهنمایی نمایند.

همچنین تیم ما آماده مشاوره و همراهی شما عزیزان در اخذ ویزای استارتاپ دانمارک، فنلاند، ویزای استارتاپ اتریش، کانادا و… می باشد.

سوالات متداول

شما می توانید با جذب سرمایه‌گذار هزینه های خود را کاهش دهید. سرمایه اولیه برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه با توجه به عوامل مختلف متفاوت است، شما می توانید جهت اطلاعات دقیق با مشاوران ما تماس بگیرید.

استارتاپ ویزای فرانسه برای فرد متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال اخذ می شود و 4 ساله می باشد.

بعد از گذشت 5 سال از اقامت فرد در فرانسه او می تواند درخواست تابعیت فرانسه را نماید.

4.5 / 5. 16

مشاوره حقوقی آنلاین