ویزای استارتاپ اتریش

ویزای استارتاپ اتریش چیست؟ 

این روزها ویزای استارتاپ اتریش طرفداران زیادی در کشور ایران پیدا کرده است. قبل از آنکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم، بهتر است معنای استارتاپ را بدانیم. منظور از شرکت های استارتاپ، شرکت های نوپایی هستند که دانش بنیان بوده و کارآفرین می باشند.

این موضوع در سطح جهانی مطرح بوده و بسیاری از دولت ها حامی این شرکت ها هستند. این حمایت تا جایی ادامه یافته که اکنون شاهد استارتاپ ویزا هستیم. منظور از این عبارت، ویزایی است که از طریق استارتاپ صادر می شود.

اخذ ویزای استارتاپ اتریش

همانطور که می دانیم، قوانین صدور ویزا برای هر کشوری متفاوت است. افرادی که قصد دریافت ویزای هر کشوری را داشته باشند، باید مطابق آن قوانین پیش بروند.

اگر از بین کشورهای مختلف تمایل زیادی به اقامت در اتریش را دارید، باید بگوییم: ویزای استارتاپ اتریش یکی از بهترین ویزاها است. در واقع کشور اتریش جزو اصلی ترین کشورهایی است که برای کارآفرینان و شرکت های نوپا ارزش زیادی قائل بوده و امکانات زیادی برایشان فراهم نموده است.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ استونی

یکی از دلایلی که باعث شده ویزای استارتاپ اتریش بسیار پرطرفدار باشد، حمایت کشور اتریش بعد از صدور ویزا و اقامت در این کشور است. اما به طور کلی؛ اگر قوانین مهاجرت به این کشور را با سایر کشور ها مقایسه کنیم؛ کشور اتریش شرایط به مراتب سخت تری برای قبول مهاجران اعمال نموده است.

البته این نکته را نیز بدانید که آن طرح و استارتاپی از سوی دولت اتریش پذیرفته می شود که توجیه اقتصادی بالایی داشته باشد. پس نمی توانید با هر نوع طرح و ایده ای به امید دریافت ویزای استارتاپ اتریش باشید.

اگر مطمئن هستید که طرح شما توجیه اقتصادی دارد و بسیار عالی است؛ قبل از درخواست برای ویزای استارتاپ اتریش باید ایده و طرح خود را به صورت کاملا جامع و صحیح برای ارائه آماده نمایید. به طور کلی، اولین قدم برای دریافت این نوع ویزا، داشتن بیزینس پلن است.

پس ابتدا روی این موضوع تمرکز کرده و آن را تکمیل نمایید. سپس به دنبال جمع آوری سایر مدارک بروید. در این مطلب سعی ما بر این بوده تا اطلاعات کاملی را در خصوص دریافت ویزای استارت آپ اتریش ارائه دهیم. پس با ما همراه شوید. 

ویزای استارتاپ اتریش مناسب چه افرادی است؟

ویزای استارتاپ اتریش همانطور که از نامش پیداست، ویزایی برای تحقق طرح های کارآفرینان می باشد. زیرا بسیاری از طرح ها نیازمند امکانات، حمایت مالی و مقدماتی هستند که ممکن است در کشور مبدا امکان فراهم آورد آن ها وجود نداشته باشد. به خصوص به جهت مالی، کارآفرینانی که در کشور های فقیر یا کمتر توسعه یافته هستند، با عدم حمایت رو به رو می شوند. اما در رابطه با کشور اتریش اینگونه نیست.

این کشور به عنوان یکی از کشور های توسعه یافته و اقتصادی، حمایت مالی خوبی را برای کارآفرینان به همراه دارد. پس این ویزا می تواند برای آن دسته از کارآفرینانی که طرح کامل و خوبی دارند اما به دلیل مشکلات مالی کشورشان نمی توانند این طرح را اجرایی نمایند، بسیار مناسب باشد.

هزینه های ویزای استارتاپ اتریش

از جمله مزیتی که ویزای استارتاپ اتریش در خصوص هزینه ها، برای متقاضیان دارد، عدم تقبل تمام هزینه ها از سوی کارآفرین است. از آنجایی که استارتاپ ویزای اتریش جزوی از ویزای سرمایه گذاری است، اما به این منظور نیست که سرمایه متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد. 

پس اگر کارآفرین هستید و طرح خوبی دارید، نگران هزینه های اجرایی کردن طرح خود نباشید. زیرا این موضوع از سوی کشور اتریش تامین می گردد. منوط به اینکه ایده شما عالی و بی نقص باشد. ضمن اینکه اقامت اتریش نیز نصیبتان می شود.

هزینه ای که باید برای دریافت ویزای استارتاپ اتریش پرداخت شود، حداقل ۵۰ هزار و حداکثر ۱۰۰ هزار یورو است. از آنجایی که شما برای این نوع ویزا باید اقدام به ثبت شرکت نمایید، ۵۰ درصد سهام آن نیز باید از سوی شما تامین گردد. باقی هزینه ها از سوی بخش های دولتی یا خصوصی اتریش تامین شده و هزینه هنگفتی برای متقاضی به همراه ندارد.

 چون کشور اتریش به جهت اقتصادی پر رونق بوده و کشوری با دغدغه مالی نیست، شرایط سرمایه گذاری روی طرح ها و کسب و کار ها را دارد. سازمان های زیادی در اتریش برای کسب و کار ها سرمایه گذاری کرده و از استارت آپ ها حمایت می کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای استارت آپ اتریش

 • مدارک هویتی جزوی از اصلی ترین و بدیهی ترین مدارکی است که باید هر متقاضی ویزای استارتاپ اتریش یا هر نوع ویزای دیگری، در دست داشته باشد. پس اگر کارت ملی یا شناسنامه شما مخدوش شده یا گم شده است، حتما برای صدور مجدد آن ها اقدام کنید.
 • گذرنامه مدرک دیگری است که حتما برای خروج از کشور به آن نیاز دارید. حتی اگر بخواهید بدون ویزا وارد کشوری شوید، باز هم داشتن گذرنامه ضروری است. پس برای درخواست ویزای استارتاپ اتریش نیز حتما گذرنامه معتبری داشته باشید. عکسی که برای گذرنامه یا پاسپورت استفاده می کنید، باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • در دست داشتن مدرک سو پیشینه از دیگر مفاد دریافت ویزای اتریش می باشد. این مدرک را نیز حتما دریافت نموده و در موعد مقرر، همراه با سایر مدارک آن را نیز تحویل دهید.
 • اخذ مجوز از اداره محلی منطقه کشور مقصد. (دریافت مجوز تجارت جهت کسب و کار در منطقه سکونت تان)
 • ارائه مدارک حاکی از پرداخت هزینه ها. (برای ثبت تجارت و اخذ مجوز از اداره محلی باید هزینه ای پرداخت کنید)
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی متقاضی را اثبات نماید.
 • در صورت تاهل باید سند ازدواج خود را نیز ارائه دهید.
 • مدارک تحصیلی نیز بسیار مهم هستند. باید مدرک تحصیلی متقاضی حتما ارائه شود. همچنین اگر در دوره های آموزشی خاصی شرکت کرده اید و دارای مهارت هستید، مدارک آن را نیز آماده و ارسال کنید.
 • در دست داشتن قراردادی که نشان دهد انکوباتور کسب‌وکار در کشور اتریش و شما منعقد شده است؛ الزامی می باشد.
 • ارائه مدارک زبان (آلمانی یا انگلیسی)
 • گواهی سابقه کار و معتبر
 • داشتن گواهینامه بیمه سلامت برای تایید وضعیت جسمی و سلامتی متقاضی.
 • فرم مخصوص مهاجرت که از سوی اداره مهاجرت اتریش صادر می گردد، باید پر شود.
 • ترجمه مدارک نیز از دیگر نکاتی است که باید رعایت شود. دقت داشته باشید مدارک تان ترجمه به زبان آلمانی باشد.

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت آپ اتریش

برای دریافت ویزای استارتاپ اتریش باید طرح و ایده شما توجیه اقتصادی داشته باشد. وقتی از این بابت مطمئن شدید، مدارک مورد نیازی که در بخش فوق ذکر کردیم را آماده کنید. دقت داشته باشید مدارک تان باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شده باشد. با در دست داشتن این مدارک می توانید کسب و کار خود را در اتریش ثبت کنید و پروانه تجارت دریافت نمایید.

از موارد دیگر در خصوص دریافت ویزای استارتاپ اتریش رتبه بندی بودن متقاضیان است. این رتبه بندی و امتیازی که به متقاضیان تعلق می گیرد براساس: میزان صلاحیت فرد ، سابقه کاری ، تحصیلات ، مهارت زبان و سن می باشد. کسی که مایل است از طریق کسب و کار ویزای اتریش را دریافت کند باید حداقل ۵۰ امتیاز کسب نماید. 

افراد واجد شرایط و همچنین کسب امتیاز ۵۰، کارتی را از سوی دولت اتریش دریافت خواهند کرد. این کارت با عنوان: قرمز سفید قرمز، شناخته می شود. این کارت به منزله اجازه زندگی و راه اندازی کسب و کار در اتریش به مدت ۲ سال است. حداکثر امتیازی که ممکن است از سوی افراد دریافت گردد، ۸۵ می باشد.

شما باید طی این دو سال تمام تلاش خود را به کار گیرید تا شرایط به خوبی پیش برود و زندگی شما و وضعیت کسب و کار تان از سوی دولت و اداره مهاجرت صحیح و بی نقص باشد. در این صورت کارت جدیدی به شما تعلق می گیرد که به آن: سفید قرمز سفید پلاس می گویند. 

حق اقامت با این کارت ۳ ساله است. در این مدت نیز مزیت هایی شامل حال شما خواهد شد. بعد از این دوره شما می توانید برای اقامت دائم اتریش اقدام کرده و یکی از شهروندان این کشور شوید.

نکته آخر آنکه، آنچه باعث موفقیت شما در دریافت ویزای استارتاپ اتریش خواهد شد، طرح استارت آپ شما است. اگر این مرحله با موفقیت پشت سر گذاشته شود، سایر گزینه ها نیز هموار خواهد شد. در واقع هنگام امتیاز دهی، بیشترین امتیاز مربوط به ایده استارت آپی شما است.

شرایط دریافت استارتاپ ویزای اتریش

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

طرحی که توسط شما برای دریافت ویزای استارتاپ اتریش ارائه می شود، باید کاملا بی نقص باشد. اشاره کردن به موارد حاشیه ای و طولانی بودن بی جهت در طرح ارائه شده، می تواند شما را با مشکل مواجه کند. پس هنگام ارائه طرح تان فقط به موارد مهم و اصلی بپردازید. 

حتما مسیری که موجب رسیدن به درآمد و سود می شود را توضیح دهید. اگر در طرح ارائه شده محصولی تولید می شود؛ به معرفی کامل محصول بپردازید و ویژگی های آن را ذکر کنید.

چون از طریق دریافت ویزای استارتاپ اتریش شما می توانید با بازار جهانی و کسب و کار های متعددی در دنیا ارتباط برقرار کنید، مسیر پیشرفت و توسعه کسب و کار شما نیز باید مشخص باشد. همچنین طرحی که مدنظر دارید باید توانایی رقابت با سایر طرح ها و کسب کار ها را داشته باشد.

از دیگر ویژگی های یک بیزینس پلن مناسب و قابل قبول برای دولت اتریش، مسیری است که محصول یا کسب و کار شما به نتیجه میرسد. این مسیر باید: درست، صحیح و قانونی باشد. علاوه بر آن، اشتغالزایی طرح شما نیز بسیار مهم است. پس دقت کنید در زمینه ویزای استارتاپ اتریش آن طرحی موفق خواهد بود که شرایط کار برای عده دیگری را نیز فراهم آورد.

خلاقانه بودن طرح، در قبولی آن از سوی دولت اتریش بسیار تاثیر گذار است. دولت و سازمان های این کشور عموما به دنبال طرح هایی هستند که به افراد جامعه کمک کند. همچنین اگر ایده شما انجام کار ها را آسان تر نماید، از سوی دولت اتریش مقبول تر خواهد بود. پس اگر طرح خلاقانه ای دارید و می خواهید از طریق آن مهاجرت کنید، اتریش گزینه مناسبی است.

با توجه به تمام موارد ذکر شده، شما می توانید روی طرح خود کار کنید و به پخته تر شدن آن کمک نمایید. در این زمینه می توانید از مشاوران زیادی کمک بگیرید یا حتی نوشتن طرح تان را به آن ها بسپارید. اگر فردی باتجربه و متبحر در این زمینه کنار شما باشد، می توانید طرح بهتری بنویسید و نتیجه بهتری را نیز دریافت کنید.  

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای اتریش چیست؟

اولین و بزرگترین مزیت دریافت ویزای استارتاپ اتریش، اقامت در کشوری است که جزو اتحادیه اروپا می باشد. ارزش این اقامت و ویزایی که شما دریافت خواهید کرد، بسیار زیاد است. وقتی از طریق این ویزا شهروند کشور اتریش شوید، رفت و آمد شما به سایر کشور ها بسیار آسان تر می شود. 

از دیگر مزیت های دریافت این ویزا، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محدودیت سنی ویزای استارتاپ اتریش بسیار کم است. (حداقل ۱۸ سال)

عدم نیاز به سرمایه هنگفت جهت مهاجرت به اتریش. (بخش زیادی از سرمایه لازم برای اجرای طرح کارآفرینان توسط کشور اتریش تامین می گردد.)

دریافت اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ برای کشور اتریش. (قوانین اقامت دائم در کشور های اروپایی عموما پیچیده بوده و از طریق دریافت هر نوع ویزایی امکان پذیر نمی باشد. )

مهاجرت از طریق دریافت ویزای استارتاپ اتریش همراه با خانواده.

ادامه زندگی در کشوری اروپایی و برخورداری از زندگی با کیفیت بالا.

دسترسی کسب و کار کارآفرینان خارجی به سایر کسب و کار های دنیا، از طریق ثبت شرکت در اتریش.

رسیدن به درآمد و سود در کوتاه ترین زمان، از دیگر مزیت های این نوع ویزا است.

مزیت های دریافت ویزای استارتاپ اتریش

مدت زمان اخذ ویزای استارتاپ اتریش

مدت زمانی که برای صدور ویزای اتریش ذکر شده است، متغیر می باشد. چون ویزای استارتاپ اتریش نیز مانند ویزای شنگن است، گاهی زمان زیادی لازم می باشد تا صادر شود. 

اما می توان برای آن یک بازه زمانی تعریف کرد. براساس مدت زمان های مختلفی که برای صدور ویزای اتریش رخ داده است، باید گفت زمان لازم برای صدور ویزای استارتاپ اتریش بین ۱۵ الی ۶۰ روز خواهد بود.  

همچنین بعد از صدور ویزا و مهاجرت به اتریش، شما طی دوره ای ۲ ساله و سپس دوره ای ۳ ساله به صورت موقت در این کشور زندگی خواهید کرد. سپس در صورت عدم وجود مشکل و پیشبرد صحیح شرایط زندگی در اتریش؛ اقامت دائم شما و خانواده تان قطعی خواهد شد.

مهاجرت خانوادگی از طریق استارتاپ ویزای اتریش

همانطور که پیشتر ذکر کردیم، فردی برای درخواست ویزای استارتاپ اتریش واجد شرایط است که به سن قانونی (یعنی ۱۸ سال) رسیده باشد. افرادی که در بازه زمانی ۱۸ الی ۳۵ سال قرار داشته باشند، ۱۰ امتیاز دریافت خواهند کرد. هرچند تاثیر فاکتور سن روی دریافت ویزا ناچیز است، ولی به میزان کمی تاثیر گذار می باشد.

اگر شما بالای ۳۵ سال سن دارید و این ۱۰ امتیاز را از دست خواهید داد، پس باید روی سایر فاکتورها کار کنید تا این کسری امتیاز در موارد دیگر جبران شود.

یکی از مزیت های مهم ویزای استارتاپ اتریش مهاجرت همراه خانواده است. برای این منظور باید مدارک هویتی خانواده خود را آماده کرده، ترجمه نمایید به تایید دفتر اسناد رسمی برسانید و سپس ارسال کنید. همانقدر که اطلاعات مربوط به شما برای دولت اتریش مهم است، خانواده تان نیز باید از سوی دولت کاملا شناخته و تایید شوند. 

به هرحال هم شما و هم خانواده تان قصد زندگی و کار در اتریش را دارید. پس باید مدارک کاملی را ارسال کنید تا جایی برای شک و شبهه باقی نماند.

روش اخذ ویزای استارتاپ اتریش و خدمات موسسه وکیلیو

اکنون که با تمام نکات اخذ ویزای استارتاپ اتریش آشنا شدیم، بهتر است روشی که می تواند در این مسیر به ما کمک کند را نیز بشناسیم. موسسه وکیلیو از جمله موسسات حقوقی و همچنین آنلاین است که خدمات بسیار مفیدی در این خصوص ارائه می دهد. 

ضمن اینکه اگر نیاز به مراجعه حضوری نیز داشته باشید، این مجموعه در خدمت گذاری حاضر است. در کنار پرونده های بین المللی و دریافت ویزا، موسسه وکیلیو در زمینه پرونده های: خانوادگی، کیفری، ملکی و انحصار وراثت نیز فعالیت دارد. اگر شما در خصوص تنظیم قرارداد های: داخلی، قضایی و بین المللی به کمک نیاز داشتید، موسسه وکیلیو بهترین گزینه برای رفع این امور است. 

در رابطه با درخواست و دریافت ویزای استارتاپ اتریش نیز، تنظیم قرارداد استارت آپ، جزوی از وظایف این مجموعه می باشد.

اگر سوال حقوقی دارید و می خواهید در کمتر از دو ساعت پاسخ سوال خود را دریافت کنید، به سایت وکیلیو مراجعه کرده و فرم موجود در سایت را پر کنید. مشاوران توضیحات شما را مطالعه کرده و ظرف ۲ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. به این صورت خیلی آسان و بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید جواب سوال خود را بیابید.

لازم به ذکر است، برای درخواست انواع ویزای استارتاپ مانند ویزای استارتاپ کانادا و ویزای استارتاپ فنلاند نیز می توانید از این مجموعه کمک بگیرید. یعنی اگر کشور مقصد مدنظر تان برای درخواست ویزای استارت آپ، اتریش نیست؛ 

موسسه وکیلیو برای تنظیم قرارداد کشور های دیگری مثل: فنلاند، دانمارک و فرانسه نیز، کمک رسان شما خواهد بود. پس مقصد مهم نیست، بلکه مشاوره صحیح و دریافت ویزای متقاضی برای این موسسه در اولویت است. خدمات حقوقی و تنظیم قراردادهای ویزای مهاجرتی را به موسسه وکیلیو بسپارید.

برای ارتباط با ما با شماره زیر تماس بگیرید

021-88982500

09192671164

4.1 / 5. 14

مشاوره حقوقی آنلاین