ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

با اینکه امروزه روش های بسیاری برای مهاجرت افراد وجود دارد ولی بعد از سال 2013 ویزای استارت آپ کانادا مورد توجه عموم قرار گرفت. در متن زیر به تفصیل در مورد ویزای استارت آپ و دریافت اقامت دائم از طریق آن بحث خواهد شد. استارت آپ یک شیوه نوین بیزینس است که کشورهای پیشرفته از جمله کانادا این برنامه را به خوبی اجرا می کنند.

این برنامه در جهت پررنگ کردن ایده های خلاقانه ایجاد شده است. موسسه حقوقی وکیلیو به عنوان یکی از بهترین موسسه ها در زمینه مهاجرت با رزومه کاری موفق خود در این مسیر همراه شما خواهد بود. در این موسسه علاوه بر اینکه به تمام سوالات شما در زمینه استارت آپ پاسخ می دهند بهترین شیوه مهاجرت که متناسب با شرایط شما باشد را نیز مشخص می کنند.

ویزای استارتاپ کانادا

مهم ترین ویژگی یک استارت آپ خلاقانه بودن آن است. خلاقانه بودن استارت آپ به این معنی نیست که این ایده اولین بار توسط شما به ثبت برسد، شما می توانید ایده های دیگری را نیز با ایجاد تفاوت هایی در مرحله عملی و تکنیکی به عنوان استارت آپ خود به ثبت برسانید. 

از دیگر ویژگی های مهم این پروژه مقیاس پذیر بودن آن است. مقیاس پذیر بودن یعنی پروژه های استارت آپ در سطح جهانی قابل رقابت باشند.

ویزای استارت آپ کانادا که امروزه مورد توجه ساکنان مناطق آسیایی واقع شده است دارای اهمیت چشمگیری است. زیرا کانادا کشوری با شرایط زندگی بسیار خوب و پاسپورتی قوی می باشد. 

علاوه بر این ویزای استارت آپ کانادا منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می شود و این باعث جلب توجه علاقه مندان مهاجرت به خود شده است. اما باید دانست که در گرفتن استارت آپ باید هدف اصلی موفقیت در بیزینس باشد نه گرفتن اقامت دائم.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارت آپ کانادا مناسب چه افرادی است؟

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ چگونه ممکن است؟
بعد از ارائه توضیحات اجمالی در مورد ماهیت ویزای استارت آپ کانادا بهتر است بدانیم که این ویزا برای چه افرادی مناسب است. 

امروزه با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود سرمایه، افراد به دنبال سرمایه گذاران برای ایده های خود هستند. طرح استارت آپ این خواسته را در شرایط بهتری به عمل می رساند.

افرادی که ایده های شغلی خلاقانه در سر دارند و متمایل هستند این ایده ها را گسترش دهند به دنبال راهی برای مهاجرت به کشور های پیشرفته هستند تا فرصت های شغلی بیشتری کسب کنند. ویزای استارت آپ کانادا طرحی مناسب با روحیه این افراد است. زیرا علاوه پیدا کردن سرمایه گذار اقتصادی، اقامت دائم کشور مد نظر خود را نیز دریافت می کنند.

پس قبل از اقدام به دریافت ویزای استارت آپ کانادا اول باید ایده ای در سر داشته و یا محصولی عرضه کرده باشید. همینطور بایستی تعهد و روحیه کاری بالا در شما دیده شود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ به طور کلی باید چند مرحله را طی کنید که موسسه حقوقی وکیلیو در تمام این مراحل همراه شما خواهد بود. بعد از دریافت مشاوره از وکلای متخصص در این زمینه، بیزینس پلن شما طراحی می شود.

بعد از تایید و امضا بیزینس پلن توسط تمام اعضای تیم، باید به سراغ دریافت نامه حمایتی از شرکت های سرمایه گذار رفت. بعد از دریافت نامه هر یک از اعضا می توانند اقدام به دریافت اقامت خود کنند. شرایط دیگری نیز در اقدام به این ویزا حائز اهمیت است که در بند های بعدی از همه آنها رفع ابهام خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ اتریش

استارتاپ ویزای کانادا، ویزای استارتاپ کانادا

مراحل و شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید واجد شرایطی باشید تا بتوانید اقدام کنید. اکنون به طور کلی در مورد این شرایط توضیح خواهیم داد. در وهله اول شخص متقاضی باید دارای آیلتس جنرال حداقل 5 باشد. نامه حمایتی سازمان مورد نظر را به همراه داشته باشد. حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی داشته باشد. 

سوء پیشینه و مشکلات پزشکی که از وی منع ورود کند وجود نداشته باشد. بتواند خودش و همه افراد تحت تکلفش را ساپورت مالی بکند. در بندهای بعدی در مورد شرایط مالی و هزینه های دریافت ویزای استارتاپ کانادا، تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه مدارک به سازمان حمایتی و همینطور مبلغ درخواست اقامت دائم در برنامه استارتاپ خواهیم پرداخت.

بهتر است کمی نیز در مورد سازمان های حمایتی کانادا در دریافت ویزای استارت آپ کانادا توضیح دهیم. به طور کلی 3 سازمان با نام های ونچر کپیتال ها، انجل اینوستورها، انکوباتورها وجود دارد. در توضیح این شرکت ها باید گفت که طرح شما هم می تواند ایده ای باشد که به مرحله اجرا و تولید محصول رسیده باشد و هم می تواند صرفا در مرحله ایده باشد.

سازمان انجل اینوستر بیشتر از پروژه های پرریسکی استقبال می کند که در مرحله ایده باشند. در واقع این سازمان ها با ریسک زیاد پذیرش انجام می دهند و به دنبال دریافت سود های کلان هستند. پس می توانید خیال خود را از این بابت آسوده کنید. یعنی حتی اگر پروژه شما به مرحله اجرا نرسیده باشد در مرحله ایده نیز می توانید ویزای استارت آپ کانادا بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ فنلاند

هزینه های ویزای استارتاپ کانادا

در ابتدا در مورد انواع ویزا هایی که از طریق آنها میتوان ویزای استارت آپ کانادا را دریافت کرد و هزینه های آن ها توضیح خواهیم داد. یکی از انواع این ویزا ها ویزای جاب آفر است. برای دریافت این ویزا باید حداقل 230 دلار در نظر گرفته باشید. 

برای ویزای ورک پرمیت حداقل مبلغ 255 دلار، برای ورک پرمیت همسر که توسط سرپرست خانوار گرفته می شود نیز 255 دلار باید در نظر گرفت. و در نهایت برای ویزای بازدید فرزندان باید 100 دلار پرداخت کرد.

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت است بررسی تمکن مالی فرد توسط اداره مهاجرت است. در این شرایط فرد باید از تمکن مالی خود برای اداره مهاجرت اطمینان حاصل کند. چون از زمانی که ویزای استارت آپ کانادا پذیرفته شده و شخص شروع به کار می کند تا زمان دریافت اقامت دائم شخص باید با هزینه شخصی خود در کانادا زندگی کند. 

در این شرایط هیچ حمایت مالی توسط دولت کانادا در جهت بهبود شرایط زندگی فرد انجام نمی شود. مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی به اداره مهاجرت به شرح ذیل است: افراد مجرد حدود 7 هزار دلار کانادا، افراد متاهل بدون فرزند حدود 9 هزار دلار کانادا، افراد متاهل با یک فرزند حدود 11 هزار دلار کانادا و افراد متاهل با دو فرزند حدود 14 هزار دلار کانادا است.
همچنین نکته دیگر در مورد امور مالی، مبلغ درخواست اقامت دائم در برنامه ویزای استارت آپ کانادا است که باید اینگونه شرح داد: متقاضی اصلی باید حدود 2.075 دلار اقامت دائم همسر 1.325 دلار و اقامت دائم هر یک از فرزندان 225 دلار است. با توجه به نکات ذکر شده به صورت کلی امر مهاجرت به هر طریقی که باشد هزینه بر است.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ دانمارک

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

هر شرکتی برای حرکت در مسیر اهداف خود نیازمند یک بیزینس پلن است. بیزینس پلن در واقع برنامه ای هدفمند در جهت تحقق اهداف شرکت است. لزومی بر این نیست که افراد حتما از قبل شرکتی برای خود داشته باشند. بعد از اقدام به موسسه وکیلیو و تشکیل قطعی تیم متقاضی، از طرف وکلا شرکتی به نام آن ها ثبت خواهد شد. 

پس از ثبت شرکت بیزینس پلن مخصوص این شرکت طراحی می شود و بیزنس پلن حاوی اطلاعاتی از این قبیل در خود می باشد: نام شرکت و شرح وظایف شرکت، داده ها و اطلاعات از رقبایی که از قبل در این زمینه فعالیت داشته اند، بیان کردن ایده اصلی استارت آپ که باید خلاقانه باشد و مقیاس پذیر، میزان سرمایه ای که شرکت به فعالیت های اقتصادی خود قرار است اختصاص دهد و مشخصاتی از این قبیل.

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید از وکلای مجرب کمک گرفت زیرا بیزینس پلن شما باید طراحی و چینش خاص داشته باشد. دلیل این چینش خاص این است که این بیزینس پلن توسط سازمان ها بررسی دقیق می شود. همه چیز باید به دقت نوشته شوند به گونه ای که هیچ علامت سوالی در ذهنشان ایجاد نشود که خود جوابی بر آن پیدا کنند. 

در واقع باید این سوال را از خود بپرسید که اگر جای سرمایه گذار بودید، این بیزینس پلن شما را هیجان زده می کرد؟
و در پایان باید گفت که اگر ویزای استارت آپ کانادا با موفقیت پذیرش شود اقامت دائم از جانب کانادا به شما اعطا خواهد شد. 

همین مورد نیز یکی از بهترین ویژگی هایی است که باعث می شود افراد اقدام به دریافت ویزای استارت آپ کانادا کنند. کشور های بسیاری وجود دارند که با وجود داشتن سیستم استارت آپ اقامت دائم اعطا نمی کنند.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ استونی

اخذ استارتاپ ویزای کانادا

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای کانادا چیست؟

در میان توضیح ویزای استارت آپ کانادا باید گفت که کانادا یکی از پیشرفته ترین کشورهای حال حاضر دنیا است. تمرکز کانادا بر روی کارآفرینی است. کانادا در تلاش است از سرتاسر جهان افرادی را که می توانند موقعیت های شغلی ایجاد کنند را جذب کند. 

در نتیجه هم سطح رفاه در این کشور بالا می رود و هم موقعیت مناسبی برای خارجی هایی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند ایجاد می شود. در این رابطه دو سر برد هر یک از طرفین به سود می رسند. ولی با این حال کشور های دیگری نیز هستند که پروژه استارت آپ را راه اندازی کرده اند ولی کانادا از محبوبیت بیشتری برخوردار است که به طور دقیق در ادامه متن توضیح خواهیم داد.

اولا پروژه ویزای استارت آپ کانادا محدودیتی در پذیرش استارت آپ ندارد. یعنی بیشتر به ماهیت طرح، خلاقانه بودن و قیاس پذیری آن توجه می کند. حداکثر تا 5 نفر از عضو یک شرکت را قبول می کند که این میزان در اکثر کشور ها حدود 3 نفر است. 

اگر طرح استارت آپ شما پذیرش شود کانادا اقامت دائم به متقاضی ها اعطا می کند. اگر بعد از دریافت اقامت دائم شرکت با ورشکستگی مواجه شود اقامت دائم شما از جانب دولت کانادا سلب نخواهد شد.

در پاسخ به زمان دریافت اقامت دائم باید گفت که بعد از دریافت نامه حمایتی اگر اقدام به دریافت اقامت دائم کنید دریافت آن تقریبا 12 ماه تا 2 سال طول می کشد. البته این بستگی به موسسه ای دارد که شما با آن همکاری دارید. زیرا موسسات حقوقی قوه ارتباطات قوی ای دارند تا این مراحل را سرعت ببخشند. 

موسسه وکیلیو نیز با توجه به تجربه کاری خود در این زمینه موکلین بسیاری را در جهت تحقق اهداف آن ها حمایت کرده است.

تفاوت نامه حمایتی و گواهی تعهد

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در ویزای استارت آپ کانادا

در ابتدا نامه ای برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا از طرف یکی از سازمان های حمایتی ذکر شده صادر می شود. به وسیله این نامه شخص متقاضی می تواند به دریافت اقامت دائم خود اقدام کند. حداکثر 5 نفر عضو یک تیم می توانند باهم به دریافت ویزای استارت آپ کانادا اقدام کنند. 

این 5 نفر عضو یک مجموعه کارآفرینی تحت یک گواهی تعهد یکسان قرار می گیرند. در حالی که برای هر یک از افراد باید یک نامه حمایتی برای دریافت اقامت دائم صادر شود. گواهی تعهد شامل اطلاعاتی چون نهاد تعیین شده، نهاد درخواست کننده، اعضای تیم، موضوع و ساختار تجارت، اطلاعات تکمیلی و مجوز کار اعضای تیم می باشد. 

گواهی تعهد نیز از سوی سازمان IRCC به صورت مستقیم ارسال می شود اما نامه حمایتی از سمت نهاد تعیین شده ارسال می گردد.

در دریافت ویزای استارت آپ کانادا گواهی تعهد ارسالی از سوی سازمان IRCC دارای انقضای 6 ماه است. در این مدت شخص متقاضی ویزای استارت آپ کانادا باید اقدامات لازم جهت دریافت اقامت دائم خود را انجام دهد. IRCC نام اختصاری سازمان پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا است. و لازم بر تاکید است که دریافت نامه حمایتی از سوی این سازمان به معنی دریافت اقامت دائم نیست.

منظور از اعضای کلیدی حداکثر 3 نفر که مهره اصلی تیم هستند می باشد. افرادی که اگر در پروژه نباشند آن طرح قابل اجرا نخواهد بود. در واقع اعضای اصلی تیم کسانی هستند که بقیه تیم را انتخاب می کنند. اعضای غیر کلیدی اعضایی هستند که بدون آن ها نیز پروژه تعطیل نمی شود.

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا و مهاجرت خانوادگی از طریق استارتاپ ویزای کانادا

در پاسخ به این سوال باید گفت که استارت آپ ویزای کانادا به تنهایی باعث ورود به کانادا نمی شود. ورود شخص به کانادا یا از طریق اقامت دائم یا ویزای کار و یا ویزای توریستی یا تحصیلی صورت می گیرد. اقامت دائم بلافاصله بعد از دریافت نامه حمایتی صادر نمی شود.

اگر شخص در این مدت بخواهد وارد کانادا شود باید کار دیگری انجام دهد. یکی از این گزینه ها دریافت ویزای کار است. بعد از دریافت گواهینامه تعهد IRCC و نامه حمایتی شخص می تواند در صورت داشتن تمکن مالی برای دریافت ویزای کار اقدام کند.

بعد از پذیرش ویزای کار شخص می تواند 1 سال در کانادا زندگی کند. اگر در طول 1 سال اقامت دائم صادر نشد شخص می تواند ویزای کار خود را 1 سال دیگر تمدید کند.

در پاسخ به سوال بعدی و ابهامات ایجاد شده در مورد این که آیا می توان به صورت خانوادگی از طریق استارت آپ به کانادا مهاجرت کرد باید گفت بله. اگر شخص متقاضی ویزای استارت آپ کانادا بخواهد، خانواده خود را نیز می تواند به کانادا ببرد.

شخص متقاضی به عنوان سرپرست خانوار که صاحب ویزای کار است باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشد. برای همسر و فرزندان متقاضی نیز به صورت جداگانه ویزای همراه گرفته می شود.

هر کدام از این ویزا ها دارای هزینه های مجزایی هستند که در بخش هزینه های مالی به تفصیل توضیح داده شده است. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید از مشاوران موسسه حقوقی وکیلیو کمک بگیرید.

موفق ترین استارت آپ های دنیا کدامند؟

هوش مصنوعی یکی از پرطرفدار ترین ایده ها در دریافت ویزای استارت آپ کانادا است. امروزه با رشد سریع تکنولوژی هوش مصنوعی اهمیت ویژه ای یافته است. در نتیجه در همه جای دنیا استارت آپ هایی که در زمینه هوشمندسازی پیش می روند هر روز طرفدار بیشتری می یابند. حوزه سلامت و پیشرفت بشری در جهت درمان و پیشگیری نیز بسیار مورد توجه است.

استارت آپ هایی در زمینه سلامت نیز گزینه خوبی برای شما می توانند باشند. مورد دیگر این که با در نظر گرفتن اتمام ذخایر سوختی بشر استارت آپ هایی در جهت جایگزین ساختن سوخت می توانند مفید باشند زیرا پیشرفت انسان در حوزه انرژی و محدود نبودن به ذخایر سوخت زمینی برای سرمایه گذاران بسیار کارآمد است.

همچنین ارائه دوره ها و کارگاه های آموزشی در کانادا برای دانشجویان در جهت استعداد یابی آن ها بسیار مورد توجه است. یعنی می توانید به سراغ استارت آپ های تحصیلی و آموزشی نیز بروید.

دیگر مورد قابل توجه که یکی از مهم ترین زمینه ها در ویزای استارت آپ کانادا است موضوع ساخت و ساز است. با توجه به بالا بودن قیمت مسکن در کانادا و بیکاری اکثر مهاجرین استارت آپ های ساخت و ساز بسیار مورد توجه است. یعنی با توجه به زمینه ساخت و ساز و ایجاد استارت آپ های خلاقانه که بتوانند در سطح جهانی توسعه یابند می توانند برای ما کارساز باشند.

پس در نهایت می توان گفت که در کانادا زمینه مناسبی برای فعالیت های ساخت و ساز وجود دارد. و این را نیز باید دانست که تمام ایده های در صورتی موفق می شوند که توسط یک تیم متعهد به عمل برسند.

در اقدام به استارت آپ ویزای کانادا چگونه به یک وکیل اعتماد کنیم؟

سوال بسیار مهمی که در زمینه استارت آپ ویزای کانادا مطرح می شود این است که یک وکیل مورد اعتماد را از کجا می توان پیدا کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اطلاعات و مطالعه خود را در زمینه استارتاپ افزایش دهید! اگر ایده ای دارید و نگران آن هستید که این ایده توسط وکیل شما مورد سو استفاده قرار بگیرد لازم است یادآوری کرد که همانطور که در پاراگراف های بالا ذکر شد مهم ترین اصل مرحله اجرا است.

اگر یک ایده توسط شما طراحی گردد شما بهترین فردی هستید که می توانید آن را اجرا کنید. یعنی این ایده بدون شما ناقص خواهد بود. حتی اگر به سرقت رسیده و مورد اجرا قرار بگیرد شانس موفقیت شما در دریافت استارت آپ از بین نرفته است. شما می توانید همین ایده را با نحوه اجرای خود به موفقیت برسانید.

در اقدام به استارتاپ ویزای کانادا همیشه برای جلوگیری از ایجاد مشکلاتی از این قبیل باید قبل اقدام مطالعه و تحقیق کنید. یعنی از رزومه وکیلی که می خواهید با او وارد همکاری شوید آگاه باشید. همیشه انتخاب متخصص ترین افراد در ابتدای مسیر از بیراهه رفتن ادامه مسیر ممانعت می کند.

پس با انتخاب یک وکیل مجرب و یک موسسه حقوقی معتبر همچون وکیلیو آرامش خاطر لازم در شما ایجاد می شود. با کمک مشاوران با تجربه وکیلیو می توانید بدون داشتن دغدغه سرقت اطلاعات خود، همه چیز را با آن ها در میان بگذارید. این موسسه متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا را هم در جهت یافتن ایده و هم تولید محصول یاری می کند.

موسسه حقوقی وکیلیو سال ها است که بهترین انتخاب ها را در مقابل افراد متقاضی قرار می دهد.

شرایط دریافت استارت آپ ویزای کشورهای دانمارک، فرانسه، اتریش چیست؟

بعد از ارائه توضیحات تفصیلی در مورد ویزای استارتاپ کانادا بهتر است کمی هم در مورد سایر کشورهایی که در این زمینه حرفی برای گفتن دارند توضیح دهیم. فرانسه یکی از کشورها در زمینه استارت آپ است.

مخصوصا از زمانی که بزرگترین مرکز استارت آپی در پاریس تاسیس شد. نکته اول این است که هزینه های استارت آپ در این کشور سنگین نیست و پس انداز مالی برای دریافت ویزای استارت آپ فرانسه در حد هزینه های کارهای دفتری اقامت کافی است.

مورد مهم دیگر نیز این  است که این کشور برای کارآفرینانی که با استارت آپ به آنجا مهاجرت می کنند 4 سال اقامت در نظر می گیرد.

کشور اتریش نیز یکی دیگر از مهم ترین کشور ها در زمینه استارت آپ است. شرایط این کشور پیشرفته شباهت زیادی با کانادا دارد. ولی نکته مثبت دیگر این کشور هزینه ناچیز و یا بسیار کم لازم برای استارت آپ است.  این استارت آپ ها اکثرا یا هزینه ای نداشته و یا هزینه آنها حدود 40 یورو می باشد.

دلیل کم بودن این مبلغ شرکت های دانش بنیان فعال در اتریش هستند. کشور اتریش نیز همچون کانادا به دریافت کننده های استارت آپ اقامت دائم می دهد.

دانمارک نیز یکی از کشورهای مطرح در زمینه استارت آپ می باشد. کشور دانمارک نسبت به کانادا محدودیت اعضا دارد. سیستمهای حمایتی از هر تیم در یک شرکت حداکثر 3 نفر را ساپورت می کنند. برای دریافت اقامت تمکن مالی خود متقاضی نیز می تواند حدود 140 تا 150 کرون دانمارک باشد.

در نهایت بعد از پذیرش استارت آپ حدود 2 سال اقامت به فرد اعطا می شود که 3 سال قابل تمدید است. بعد از این مدت اگر استارت آپ فرد به موفقیت برسد فرد می تواند اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

برای ارتباط با ما با شماره زیر تماس بگیرید

021-88982500

09192671164

4.3 / 5. 36

مشاوره حقوقی آنلاین