ویزای استارتاپ دانمارک

 نکات مربوط به ویزای استارتاپ دانمارک:

دانمارک با طبیعتی زیبا و شرایط خوب رفاهی همواره محل خوبی برای زندگی بوده است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت وجود دارد که اقامت دانمارک از طریق ویزای استارتاپ دانمارک یکی از آنها است.

تارت آپ دانمارک یک طرح ویزا است که توسط دولت دانمارک ایجاد شده تا کارآفرینان با استعداد بتوانند به دانمارک نقل مکان کرده و رشد کنند.

دومین کشور بعد از کانادا که می‌شود معرفی کرد جهت اخذ اقامت، کشور دانمارک است، زیرا این کشور از لحاظ طبیعت و زیبایی‌ها و شرایط رفاهی می‌توانند جزء چند کشور  برتر جهت سرمایه‌گذاری و کسب اقامت باشد.

و دومین ویزا که می‌توانند جهت جذب افراد ایجاد کند، ویزای مهاجران است که از افرادی که سرمایه‌گذار هستند و قصد سرمایه‌گذاری دارند دعوت به اقامت در کشور خود می‌نماید.

 نکات مربوط به ویزای استارتاپ دانمارک

شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای استارتاپ دانمارک

 • شخص متقاضی اقامت باید سود و سرمایه‌گذاری (بیزینس) دانمارک را تامین کند.
 • متقاضی باید تمکن مالی داشته باشد جهت اقامت.
 • متقاضی باید حضور فیزیکی خود را در بخش های عملیاتی و اجرایی (بیزینس) نشان دهد.
 • ویزای استارتاپ دانمارک یک ساله است و اگر شخصی قصد ماندگاری بیشتر را داشته باشد باید نسبت به تمدید آن اقدام کند.

خانواده (شامل همسر وفرزند یا فرزندان) فرد سرمایه‌گذار هم می توانند این امتیاز را داشته باشند که همراه سرمایه‌گذار در دانمارک اقامت داشته باشد و همه ی افراد باید در یک  مکان  اقامت و سکنی داشته باشند.

همسر شخص سرمایه‌گذار می‌تواند تمام وقت یا نیمه وقت در دانمارک کارکند و درآمد داشته باشد ولی در صورت استقلال مالی باید به اداره مهاجرت اطلاع داده باشد.

در کانادا طرح کسب‌وکار شما توسط یک پنل کارشناسی بررسی و ارزشیابی می‌شود، و اگر هیئت مدیره این پنل کار شما را تصویب کند، شما مجاز هستید درخواست اقامت و ایجاد کسب‌وکار خود را به طور مستقل نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ استونی

 پس از تصویب ایده شما برای ویزای استارتاپ دانمارک، توسط دولت دانمارک می توانید درخواست اقامت و اجازه راه‌اندازی طرح کسب وکار خود را درخواست دهید، در نتیجه فرد علاقه مند باید شواهد و مدارک کافی جهت احراز تمکن مالی خود و در صورت همراه بودن خانواده (که شامل همسر و فرزند یا فرزندان فرد سرمایه‌گذار) داشته باشد تا ظرف یکسالی که در آن کشور اقامت دارد وهزینه های مد نظر در یکسال اقامت را که دولت دانمارک از پیش تعیین کرده را داشته باشد که به شرح ذیل می باشد :

فرد مجرد : 385/135 کرون دانمارک

فرد متاهل بی فرزند : 768/270 کرون دانمارک

فرد متاهل همراه فرزند : 300/315 کرون دانمارک  (هزینه های فوق به روز رسانی شود لطفا)

شخص سرمایه‌گذار در هر زمینه وموقعیتی باید حضور فعال خود را نشان دهد و در امر کسبوکار خود جهت پیشرفت و استقرار کسب وکار خود فعالیت داشته و شرکت نماید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در دانمارک:

از مزایای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دانمارک به شرح ذیل است :

 • ایجاد ثبات سیاسی
 • نیروی کار ماهر و چندزبانه
 • قدرت خرید بالای افراد
 • انعطاف داشتن در سطح بالا
 • قدرت بخشی بانکی
 • ایجاد سرمایه ی ملی یکپارچه
 • بهره مندی سرمایه گذاران از مزایای خالص مالیاتی
 • ایجاد قدرت صادرات در بخش های مختلف اقتصادی
 • رتبه اول بین اروپا برای استارت اپ ها
 • رتبه اول جهان برای کسب وکار و بیزینس

ویزای استارتاپ دانمارک

معایب سرمایه گذاری مستقیم در دانمارک:

1-  ایجاد بازار داخلی کوچک

2- سیستم اقتصادی بیش از حد ممکن به نوسانات اقتصادی که جنبه بین المللی دارد وابسته است.

3- بخش عظیمی از شغل ها به دولت متصل و وابسته هستند.

4- کاهش نیروی کار در بخش های خاص

اقدامات دولت دانمارک به منظور تحریک کردن و یا منحصر کردن قوانین و مقررات اجرا شده توسط دولت، طی سالهای گذشته نسبت به سرمایه گذاری در این کشور، باعث این امر می باشد که افراد به سمت آزادی وغیر قابل تبعیض نمودن بردگان بوده است. 

طبق گزارش و ارزشیابی موسسات بین المللی که نشان می دهد کشور دانمارک یکی از بهترین و بین رتبه بندی ها از جمله کشورهایی است که شرایط کاری خوبی دارد و افراد به سمت این کشور جذب می شوند. 

زیرا اکوسیستم افزایش مقیاس دانمارک بسیار جوان است و شانس پذیرش سرمایه گذاران بین المللی در آن بسیار بالا است تا فرد در زمینه ی استار آپ بتوانند ثمره ی فعالیت های خود را ببیند.

دانمارک در کشورش قوانین اتحادیه اروپا را اجرا می کند جهت سرمایه گذاری اشخاص و اگر کسی جزء توابع یا عضو اتحادیه اروپا باشد ولی در دانمارک سرمایه گذاری کرده باشد، سرمایه‌گذار دانمارکی محسوب و مقررات آنها را انجام می د هند.

از لحاظ سرمایه گذاری دانمارک جزء کشور های استراتژیک است و دروازه ای به سمت کشور های بالتیک و اسکاندیناوی دارد.

علاوه بر خود کشور دانمارک پایتخت دانمارک (کپنهاگن) نیز بهترین مکان جهت اجرای استارت آپ است. در همین شهر کوچک استارتاپ های مشهوری که دستاوردهایشان را فریاد نمی زنند و به موفقیت های بزرگ رسیده اند مانند (جاست ایت و….) 

این کشور از لحاظ جغرافیایی زمین های حاصلخیزی جهت افزایش مقیاس خود دارد، در برابر کشور های دیگر جای بحث نمیگذارد نسبت به این مطلب که در جدول قاره اروپا دانمارک رتبه و جایگاه  سوم را نسبت به کشور های دیگر این قاره در جهت نوآوری تکنولوژی دارد.

کشور دانمارک همیشه دنبال افرادی است که فناوری ها و تکنولوژی های جدید مانند (هوش مصنوعی و مدارک تکنولوژیک پیشرفته و….) دارد و همیشه از این افراد با روی گشاده استقبال می کند و زبان انگلیسی از جمله زبانهای مهم این کشور است. افرادی که دارای چنین مهارتی در سطوح بالا باشند خیلی راحت در این کشور وارد شده و از مزایای آن بهره‌برداری کافی را دارند.

همچنین شهر کپنهاگن از لحاظ افزایش مقیاس عملکردی انرژی هسته ای هم بهترین مکان سکونت وبهترین محل پرورش استعدادهای بسیار ماهر می باشد.

جالب است توجه شود که خود اشخاص متخصص و دانشمندان بین المللی نیز خواهان سکونت و ماندگاری در کپنهاگن را دارند.

با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، به همسر و فرزندان فرد نیز حق شرکت در کلاس ها ی زبان و همچنین حق اجازه کار به آنها داده می شود:

اینکه باید بعد از انقضای مدت درخواست تمدید اقامت دهند که این تمدید در هر بار تا 3 سال طول میکشد، اگر در جریان ارزیابی توسط پنل تخصصی دانمارک هستید و مدت ویزای شما رو به پایان است شما باید تمدید اقامت نمایید قبل از اینکه مدت اقامت و مجوز کار شما تمام شود.

در مورد ارزیابی که توسط پنل تخصصی صورت می گیرد باید گفت که این ارزیابی 4 ضابطه دارد که به همه ی آنها نمره ای بین 1 که پایین ترین نمره است تا 5 که بالاترین نمره است تعلق می گیرد که بر این اساس 3 خروجی ایجاد می گردد:

اگر میانگین نمره را به دست آورید حدودا نمره 3 نشان دهنده ی این است ک دولت دانمارک از پیشرفت شرکت شما راضی هستند وشرایط ادامه ی کسب وکار را به شما در این کشور می دهند. طی نامه ای تاییدیه کسب وکار شما را فراهم آورده و مجوز راه‌اندازی کار و اقامت را در آژانس بین المللی دانمارک به شما اهدا می گردد.

ولی اگر گزارش کار شما پایین‌تر از این حد و حتی مبهم باشد، پنل تخصصی نمی تواند ارزیابی را براساس گزارش نهایی فقط انجام دهد، و از شما دعوت به عمل می آورد جهت مصاحبه و پنل تخصصی بعد از این مصاحبه نظر خود را اعلام میکند.

ثبت شرکت در دانمارک و نحوه اخذ اقامت دانمارک:  

طبق قوانین دانمارک ثبت شرکت در دانمارک برای اقامت دائمی یا موقت فقط برای افرادی است که می خواهند کسب وکار ایجاد کنند و ثبت آنها طبق قانون شرایطی دارد:

 • باید فعالیت تجاری خود را در سازمان ثبت کسب وکار فعالان خارجی ثبت کنند.
 • باید قوانین دانمارک را جهت حفظ بهداشت و مسائل پزشکی و امنیت رعایت کنند.
 • قوانین دیگری در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد و خدمات اجتماعی را هم رعایت کنند.
 • برای ایجاد برخی مشاغل خاص مجوز خاص و جداگانه ای بگیرند.
 • در صورتی که افراد بخواهند به طور موقت سکونت یا ثبت شرکت داشته باشند باید تعهد به راه‌اندازی کسب وکار جدید  نمایند.
 • مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی و یکی از شرایط اقامت و ایجاد کسب وکار است هرچند زبان اصلی خود دانمارک دنیش است اما دانستن زبان انگلیسی کافی است اما هر کس زبان دنیش را بداند ارتباط مؤثرتری می تواند با آن کشور داشته باشد.
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت آنلاین هم می شود و اگر شخص کارت شناسایی داشته باشد می تواند شرکت دانمارکی را به ثبت برساند و اگر کارت شناسایی نداشته باشد با قید گزینه ثبت نام شرکت غیر دانمارکی که داشتن و ثبت شرکت را دریافت کند.
 • شخص باید نقش مهم و فعالی در روند و پیشروی کسب وکار داشته باشد. (حضور فرد باید برای وجود و ادامه فعالیت تجاری مهم باشد.) 

در صورتی که طرح تجاری فرد برای استارتاپ ویزای دانمارک، مورد تایید دولت دانمارک قرار گرفت و به فرد یک اقامت و مجوز کار دوساله می دهند که برای حدود سه سال دیگر قابل تمدید است و شرط تمدید این است که آن کسب وکار سود ده و فعال باشد همچنان.

استارتاپ ویزای دانمارک

حقوق و مزایای اجتماعی فرد پس از اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دانمارک:  

 • حق کار در شغلی که طرح  آزاد داده شده است.
 • حق اقامت در دانمارک را دارد تا 6 ماه می تواند در کشور های دیگر حوزه شنگن اقامت کند.
 • حق اجتماعی این است که فرد خود را حمایت کند از این روش، و دیگر حمایت ها نظیر حق بیکاری، حق مسکن به وی تعلق نمی گیرد مگر پس از اخذ اقامت دائم کشور دانمارک.
 • با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت فرد اجازه حضور در کلاس های زبان دانمارکی را به صورت رایگان دارد.
 • با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، به همسر و فرزندان فرد نیز حق شرکت در کلاس ها ی زبان و همچنین حق اجازه کار به آنها داده می شود.

در مجموع می توان گفت که دانمارک یکی از تاپ ترین و بهترین کشور ها جهت کار و اقامت می باشد و با ایجاد یک تجارت یا یک طرح عالی و مناسب اخذ اقامت دانمارک دور از تصور نخواهد بود و همچنین ثبت شرکت در دانمارک نیاز به وکلای تخصصی و وکلای بین‌الملل دارد که با راهنمایی و مشاوره های این گروه بتوانند موفق شوند.

در اخذ اقامت دانمارک گروه تخصصی و کارآمد وکیلیو با جدیت هرچه تمام تر در ایران و کشور های مذکوره و با سوابق درخشانی که در این عرصه داشته اند می توانند هر چه سریعتر شما را به تحقق آرزوهایتان نزدیک کنند و به اهداف مدنظرتان برسانند.

اگر قصد گرفتن اقامت از طریق ویزای استارتاپ دانمارک هستید، ولی شرایط آن را نمی دانید، بهتر است که با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما در زمینه استارتاپ ویزا راهنمایی کنند.

وکیلیو در تمام مراحل مهاجرتی و اخذ ویزا، مانند ویزای استارتاپ فنلاند همراه شما عزیزان می باشد.

سوالات متداول

در صورتی که طرح تجاری فرد برای استارتاپ ویزای دانمارک، مورد تایید دولت قرار بگیرد، به فرد یک اقامت و مجوز کار دوساله می دهند که برای حدود سه سال دیگر قابل تمدید است.

بله، با اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، همسر و فرزندان فرد نیز حق شرکت در کلاس های زبان و همچنین اجازه کار به آنها داده می شود.

برای ارتباط با ما با شماره زیر تماس بگیرید

021-88982500

09192671164

4.2 / 5. 17

مشاوره حقوقی آنلاین