ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

ویزای استارتاپ انگلیس ویزایی برای گروهی از افراد است که با روشی خاص قصد دریافت اقامت انگلستان را دارند. شاید تصور کنید منظور از روشی خاص، به کار گیری روش های نامعتبر و غیر ایمن است. اما اینگونه نیست. ویزایی که از طریق استارت آپ صادر می شود، کاملا معتبر و قانونی می باشد. 

ویزای استارتاپ انگلیس

اکنون سوال اینجاست: چرا این ویزا شامل گروهی از افراد می شود؟

بله، ویزای استارتاپ انگلیس ویزایی شایسته افراد کارآفرین و خلاق است. آن دسته از عزیزانی که ایده راه‌اندازی کسب و کاری جدید را در سر دارند، مشمول دریافت این نوع ویزا می شوند. دریافت استارتاپ ویزا آن هم از کشوری مانند:

انگلستان کار مشکلی است. تصور نکنید با در دست داشتن هر نوع ایده و طرحی می توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. بلکه شرایط و قوانین مشخصی را باید رعایت نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ویزای استارتاپ استونی

اگر بخواهید طرح شما توسط دولت انگلیس پذیرفته شود، باید طرح تان: ساختار یافته باشد، پتانسیل ایجاد اشتغال و همچنین رشد در بازارهای ملی و بین المللی را نیز داشته باشد. مطمئن باشید یک طرح منطقی و نوآورانه که مسیر مشخصی دارد و قابل اجرایی شدن است، توسط دولت انگلیس پذیرفته می شود. 

پس برای کسب ویزای استارتاپ انگلیس حتما ویژگی های مهم کسب و کارتان را بررسی کنید تا موفقیت شما در این زمینه چند برابر گردد.

ویزای استارت آپ انگلیس مناسب چه افرادی است؟

برای آن دسته از افرادی که به دنبال ایده پردازی هستند، ویزای استارتاپ انگلیس گزینه مناسبی جهت مهاجرت است. زیرا استارتاپ به ایده پردازی و ذهن های خلاق نیاز دارد. راه اندازی کسب و کاری جدید و مفید، نیاز به کارآفرینانی دارد که از هوش سرشاری برخوردار هستند. 

عموما کشور های توسعه یافته و پیشرفته مانند: انگلیس، از طرح های جدید استقبال می کنند. وقتی طرحی از همه لحاظ مناسب و مفید باشد، مورد قبول سازمان ها و دولت انگلیس قرار گرفته و حمایت می شود. 

پس آن دسته از کارآفرینانی که به دنبال شرایط بهتری برای اجرایی کردن کسب و کار خود هستند و در کشور خودشان شرایط پیاده سازی طرح شان را  ندارند، درخواست ویزای استارتاپ انگلیس چاره ساز خواهد بود.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که اخذ ویزای استارتاپ انگلیس برای هر کسی مقدور نیست. شما اگر علاقه مند به مهاجرت و زندگی در انگلستان هستید، شرایط خود را به درستی بررسی کنید. 

مقایسه شرایط خود با انواع ویزای انگلستان مانند: تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و ازدواج، می تواند شما را در انتخاب روشی که بتوانید به این کشور مهاجرت کنید، کمک نماید. 

اگر هم دوست دارید فقط به انگلستان بروید و از جاذبه های آن دیدن کنید، ویزای توریستی مناسب ترین گزینه است. پس حتما بر اساس شرایط و موقعیتی که دارید، ویزای مناسب را انتخاب کنید.

هزینه های ویزای استارتاپ انگلیس

چون ویزای استارتاپ انگلیس جزوی از ویزای سرمایه گذاری است، اما نیازی به فراهم آوردن بودجه زیادی ندارد. همچین سازمان ها و نهادهای مختلف که حامی کارآفرینان و استارت آپ ها هستند، سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار شما را تامین می کنند. 

درواقع کشور هایی که از طریق ویزای استارت آپ اقدام به جذب مهاجر می کنند، به دلیل درآمد و سودی که قرار است به واسطه طرح و ایده شما به دست بیاورند، حامی مالی طرح شما می شوند. پس نگران هزینه های راه اندازی کسب و کار تان نباشید.

اما برای تامین مخارج خود و خانواده تان باید تمکن مالی داشته باشید. متقاضی باید دارای ۱۲۷۰ پوند باشد. دولت انگلیس برای هزینه های همسر۲۸۵ پوند، برای فرزند اول ۳۱۵ پوند و ۲۰۰ پوند نیز برای فرزندان دیگر برآورد کرده است.

البته این مبالغ برای هزینه های زندگی به مدت ۲۸ روز در انگلستان است. پس فرد متقاضی باید مبالغ نقدی به میزان ذکر شده را در یک حساب جاری یا قرض الحسنه فراهم آورده و شماره آن حساب را همراه با سایر مدارک ارائه دهد.

موردی در رابطه با هزینه ویزای استارتاپ انگلیس وجود دارد که نوعی تبصره محسوب می شود. به عبارتی آن دسته از افرادی که قبل از درخواست ویزای استارتاپ انگلیس به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر در انگلستان بوده اند، تامین مخارج و هزینه هایشان محرز گردیده و دیگر نیازی به ارائه مدارکی که تمکن مالی آن ها را اثبات و تایید کند، وجود ندارد.

شرایط و مراحل دریافت استارتاپ ویزای انگلیس

شرایط درخواست و دریافت ویزای استارت آپ، در برخی موارد شبیه به سایر کشورهاست ولی در بعضی از فاکتور ها متفاوت نیز می باشد. در این قسمت شرایط کلی درخواست ویزای استارتاپ انگلیس را ذکر می کنیم تا با تمام مفاد آن آشنا شوید. 

توضیح شرایط و مراحل ویزای استارتاپ انگلیس

عمل کردن به این فاکتور ها و داشتن آمادگی کافی جهت مهاجرت، در قبولی شما و صدور ویزای تان بسیار تاثیر گذار است.

شما در صورتی مشمول دریافت ویزای استارتاپ انگلیس می شوید که قبلا تجارتی را در این کشور راه اندازی نکرده باشید. اگر جزو تجار هستید و قصد دارید اقامت انگلیس را دریافت کنید، ویزای کار ماهر یا نوآور، گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

یک نهاد معتبر در انگلستان باید کسب و کار شما را تایید کند و به نوعی سرمایه گذار طرح شما باشد. این تاییدیه شامل طرح هایی می شود که: ماندگار بوده و نوآوری دارند. ارزیابی طرح ها بعد از ارسال بیزینس پلن صورت می گیرد و سپس نامه ای صادر می شود که حکم تاییدیه کسب و کار شما را دارد. تاریخ این تاییدیه باید سه ماه زودتر از درخواست ویزای شما باشد.

اگر کم سن و سال هستید و به تازگی مدرسه را تمام کرده اید، باز هم شانسی برای درخواست ویزای استارتاپ انگلیس را دارید. زیرا به لحاظ سنی افرادی که ۱۸ سال داشته باشند، می توانند درخواست ویزای استارت آپ دهند. در واقع حداقل سنی که دولت انگلیس برای صدور این نوع ویزا در نظر دارد، ۱۸ می باشد.

تسلط بر زبان انگلیسی از دیگر شرایط لازم جهت درخواست ویزای استارتاپ انگلیس است. شما باید حداقل نمره ۵/۵ را در آزمون آیلتس کسب کرده باشید. تسلط شما بر مهارت های: خوانداری، نوشتاری، صحبت کردن و گوش دادن بسیار مهم است. پس اگر مدرک زبان ندارید، حتما به دنبال فراهم آوردن این گزینه باشید.

در کنار موارد فوق، باید مدارک مورد نیاز هویتی خود را نیز آماده کرده، به زبان انگلیسی ترجمه کنید و هنگام درخواست آن ها را نیز ارائه دهید. مدارک هویتی شامل: شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه (پاسپورت شما باید یک برگ خالی داشته باشد) و این قبیل موارد می شود.

نکته دیگری که باید در خصوص درخواست ویزای استارتاپ انگلیس بدانید، سیستمی است که متقاضیان را با آن ارزیابی و تایید می کند. این سیستم نوعی امتیاز دهی است که براساس فاکتور های از پیش تعیین شده، اعمال می شود. این فاکتور ها اجباری بوده و در صورت عدم ارائه، متقاضی امتیازی دریافت نخواهد کرد. 

مجموع امتیاز هایی که باید دریافت شود، ۷۰ است. (کسب و کار قابل اجرا، نوآورانه و مقیاس پذیر: ۲۵ امتیاز، متقاضی قبلا تجارتی در انگلستان ایجاد نکرده: ۲۵ امتیاز، زبان انگلیسی در سطح B2: ۱۰ امتیاز و تمکن مالی: ۱۰ امتیاز)

بیزینس‌پلن شما باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

ایده یا طرحی که برای کسب و کار دارید، باید یک بیزینس پلن داشته باشد تا منجر به دریافت ویزای استارتاپ انگلیس گردد. نوشتن بیزینس پلن بسیار مهم است و نیاز به مهارت دارد. البته قبل از هر چیز ایده کسب و کار شما باید نوآورانه بوده و مفید باشد. 

آنچه برای ایجاد کسب و کار تان لازم است، باید در انگلستان شرایط فراهم آوردن داشته باشد. ویژگی های یک طرح و ایده مناسب این است که به چرخه اقتصادی انگلستان کمک کند. اشتغالزایی داشته باشد و مسیر دسترسی به آن کاملا ذکر شود.

اگر کسب و کاری که در نظر دارید تا از طریق آن ویزای استارتاپ انگلیس را دریافت نمایید، به تولید محصولی منجر می شود؛ حتما باید محصول تولیدی به طور کامل معرفی گردد. مراحل تولید محصول، مواد لازم برای تولید و همچنین ویژگی های محصول جزو مواردی هستند که لازم است در بیزینس پلن ذکر شوند. 

ضمنا برخی از افراد توانایی نوشتن بیزینس پلن را دارند. اما اگر فکر می کنید نمی توانید به خوبی این کار را انجام دهید، بهتر است از مشاورین یا افرادی که در این زمینه تجربه دارند، کمک بگیرید.

 به طور کلی در یک بیزینس پلن موفق جهت دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، باید طرح به گونه ای معرفی شود تا سازمان ها و نهادهای انگلیسی بابت مفید بودن این طرح قانع شوند. زیرا شما هزینه و سرمایه ای بابت طرح تان پرداخت نخواهید کرد. 

هزینه شما برای دریافت این نوع ویزا نسبت به سایر ویزاها ناچیز است. پس افراد و یا سازمان هایی که قصد سرمایه گذاری روی طرح شما را دارند، باید از بابت نتیجه مثبت و مسیر درست این طرح مطمئن شوند. 

طبق منابع، ۳۵ نهاد از کشور انگلستان، بیزینس پلن شما را مطالعه و بررسی می کنند. برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس باید طرح شما به تایید این نهادها برسد.

مزیت‌های دریافت استارتاپ ویزای انگلیس چیست؟

 •     اخذ اقامت دو ساله کشور انگلیس با پرداخت کمترین هزینه ممکن جهت زندگی قانونی در کشور انگلیس؛ (در سایر ویزاها اقامت ۶ ماهه یا یک ساله اعطا می شود)
 •     امکان حضور در گسترده ترین اکوسیستم کارآفرینی اروپا و همچنین بریتانیا به عنوان یکی از پنج اقتصاد بزرگ جهان؛
  •     دستیابی به تمامی مزیت‌های حضور در کشوری انگلیسی زبان و مطرح در دنیا؛
  •     حضور پشتیبان های شتاب ‌دهنده و مشهور در کشور انگلیس؛
  •     امکان رشد و توسعه در یکی از حرفه ای ترین و باتجربه ترین اکوسیستم‌های استارتاپی  در جهان؛
  •     دستیابی مستقیم به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور انگلیس؛
  •     اجازه همراهی فرزند و همسر هنگام مهاجرت به انگلیس
  •     اجازه ادامه تحصیل به صورت رایگان برای فرزندان و همسرتان؛
  •     امکان دریافت پاسپورت معتبر کشور انگلیس برای شما و همه اعضای خانواده؛
  •     عدم نیاز به سرمایه اولیه برای راه اندازی و ایجاد کسب و کار تان در کشور انگلیس. (در برخی از کشورها مانند: فرانسه، اتریش، فنلاند و غیره، باید تمام یا بخشی از سرمایه استارت آپ توسط متقاضی تامین شود)
  •     امکان اشتغال و کسب درآمد در کشوری پیشرفته و سرآمد در جهان
  •     در صورتی که کسب و کار شما در انگلستان نتیجه مطلوبی نداشته باشد، می توانید ویزای خود را تغییر نموده و ویزای جدیدی دریافت کنید (ویزای کاری یا تحصیلی).
  •     مدت زمانی که برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس نیاز است، نسبت به سایر کشور ها کمتر می باشد.

مدت زمان اخذ ویزا

از زمان درخواست ویزای استارتاپ انگلیس تا زمانی که نتیجه ارزیابی به دست شما برسد، سه ماه تا پنج ماه طول خواهد کشید. البته با تکمیل سایر مدارک و پشت سر گذاشتن هر مرحله، نهایتا با گذشت ۹ ماه، شرایط مهاجرت و اقامت شما در انگلستان فراهم خواهد شد. 

وقتی ویزای شما صادر شود، شما این اجازه را دارید به مدت ۲ سال همراه با خانواده تان در انگلستان زندگی کنید. اگر هدف شما اقامت دائم در این کشور است، باید بعد از اتمام دوره ۲ ساله ویزایتان، آن را به میزای نوآوری انگلستان تغییر دهید تا مدت اقامت تان در این کشور سه سال افزایش پیدا کند

به این ترتیب با گذشت دوره سه ساله ویزای استارتاپ انگلیس؛ می‌توانید درخواست اقامت دائم داده و با گذراندن مراحل تعیین شده، اقامت دائم دریافت نمایید. البته تمام این موارد منوط به موفقیت در استارت آپ شما است. 

یعنی اگر کسب و کاری که راه اندازی کرده اید به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده باشد یا مشکلاتی در این بین پیش آمده باشد، امکان تمدید ویزا یا درخواست اقامت دائم برای شما مقدور نخواهد بود. پس باید سعی کنید در دوره ۲ سال اول، حتما استارت آپ را راه‌اندازی کرده و به درآمد برسید. 

مدت زمان اخذ استارتاپ ویزای انگلیس چقدر است؟

در دوره ۳ ساله بعدی نیز، شرایط کسب و کار خود را رونق داده و پیشرفت داشته باشید. همچنین حضور ۴۵۰ روز در خاک انگلستان برای درخواست ویزای دائم ضروری است. امتحان زبان انگلیسی، حقوق شهروندی و تاریخ و جغرافیای بریتانیا از دیگر مراحلی هستند که برای صدور ویزای دائم به قبولی در آن‌ها نیاز دارید.

مهاجرت خانوادگی از طریق استارتاپ ویزای انگلیس

همانطور که در بخش قبل نیز ذکر گردید، یکی از مهم ترین مزیت های ویزای استارتاپ انگلیس اجازه بردن خانواده است. اگر کسب و کار شما توسط دولت انگلیس تایید شود، شما می توانید به همراه خانواده خود به انگلستان مهاجرت نمایید. همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز می توانید همراه تان ببرید. 

خانواده شما این اجازه را دارند در انگلستان شاغل شده یا به تحصیل بپردازند. اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، آن ها شامل تحصیل رایگان در انگلستان می شوند. همسرتان نیز می تواند به صورت مستقل به ایجاد کسب و کار بپردازد یا در جایی استخدام شود.

یکی از قوانینی که در خصوص پذیرش همسر و همراه بردن او از طریق ویزای استارتاپ انگلیس وجود دارد، مدت زمان ازدواج است. طبق قوانین مهاجرت انگلستان، باید حداقل ۲ سال از ازدواج شما گذشته باشد. در این صورت اجازه بردن همسرتان را دارید. 

تا زمانی که ویزای شما اعتبار داشته باشد، همسر و فرزندان تان نیز می توانند در خاک انگلستان زندگی کنند.

روش اخذ ویزای استارت آپ انگلیس و خدمات موسسه وکیلیو

برای درخواست ویزای استارتاپ انگلیس مراحل و الزامات زیادی وجود دارد که به آن ها پرداخته شد. اکنون شما اطلاعات کافی در خصوص نحوه درخواست و چگونگی دریافت ویزای استارت آپ انگلیس را دارید. اما آنچه مهم است و باید به آن توجه شود، انجام سریع مراحل و درست انجام دادن آن ها است. 

مسیر درخواست ویزا (از هر نوعی که باشد) نیاز به تجربه و مشاوره دارد. پس بهتر است از همان ابتدا با مشاورین حقوقی و دست اندرکاران این حوزه در ارتباط باشید.

شما می توانید با کمی پرس و جو و تحقیق، موسسه و مجموعه ای را پیدا کنید که کمک کننده شما باشد. پیشنهاد ما به شما، موسسه وکیلیو است. این مجموعه با دارا بودن مشاورین با تجربه و سرعت پاسخ دهی بالا، می تواند در کوتاه ترین زمان سوالات حقوقی شما را پاسخ دهد. 

شبهاتی که در خصوص موارد قانونی در ذهن دارید یا مشکلات حقوقی که برای تان رخ داده است؛ همگی را می توانید از مشاورین موسسه وکیلیو بپرسید. کافیست مشکل حقوقی خود را در فرمی که داخل سایت قرار داده شده است، یادداشت کنید و سپس منتظر پاسخ باشید. در مدت ۲ ساعت بعد، جواب سوال حقوقی تان را خواهید گرفت.

اگر جزو افرادی هستید که پرونده بین المللی ندارید و مشکل حقوقی تان شامل: (دعاوی خانوادگی، کیفری، انحصار وراثت، ملکی یا وصول مطالبات) است، موسسه وکیلیو آمادگی کافی برای حل پرونده های حقوقی شما در تمام موارد ذکر شده را دارد. 

اما آن دسته از عزیزانی که به دنبال کسب ویزای استارت آپ هستند، کافیست به سایت این مجموعه مراجعه کرده و در بخش مشاوره سرمایه گذاری، گزینه سرمایه گذاری در استارتاپ را انتخاب نمایند. در این بخش توضیحات کافی در خصوص نحوه دریافت این ویزا و مفاد قانونی آن، قرار داده شده است. 

اگر مایل به مشاوره حضوری هستید، از طریق سایت؛ وقت خود را تعیین کرده تا هنگام مراجعه حضوری دچار مشکل نشوید. ضمن اینکه مشاوره موسسه وکیلیو فقط در خصوص ویزای استارتاپ انگلیس نیست. 

بلکه تمامی قوانین و شرایطی که برای دریافت استارتاپ ویزای کانادا، دانمارک، فرانسه، اتریش و فنلاند نیاز است، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

4.6 / 5. 20

مشاوره حقوقی آنلاین